Gradska liga Kraljevo: Šumadija - Magnohrom 2:3

Veoma važnu pobedu ostvarila je ekipa Magnohroma na prvom ovosezonskom gostovanju. Savladana je izuzetno neugodna ekipa Šumadije na njenom terenu, vrlo neugodnom za gostujuće ekipe.

Početak utakmice pripao je gostima, lopta je više bila u njihovom posedu, a u 8. minutu jedno dodavanje iz sredine terena izvlači Jelisavčića sa svog gola, do lopte pre njega dolazi Debeljak i kroz šumu nogu postiže pogodak. Zatim šansu imaju domaći, udarac Denića glavom pogađa stativu. Narednu šansu, u 23. minutu, imaju gosti, Dukić odlično centrira, Dimitrijević glavom šutira pod prečku, ali Jelisavčić brani. U 29. minutu domaći dolaze do izjednačenja, posle prekida na centru igrališta usledio je centaršut u 16-erac, lopta pogađa u glavu Nešovića i lobuje Vasovića. Nije bilo uzbuđenja do kraja poluvremena, a u drugom gosti postavljaju stvari na svoje mesto. Najpre Mijailović u 59. minutu koristi odlično dodavanje Dimitrijevića i dovodi momke iz Dositejeve ulice u vođstvo (žustro je Mijalačković reklamirao igranje rukom gostujućeg igrača, dobija žuti a odmah zatim i direktan crveni karton). Domaći, iako brojčano slabiji, hrabrim napadima pokušavaju da izjednače, ali novi pogodak postižu gosti: Aleksandrović solo prodorom pokušava da prevari Jevtovića, ovaj igra rukom što Strahinić sankcioniše kaznenim udarcem. Siguran izvođač bio je Aleksandrović. Trener domaćih Vujčić čini dobar potez, u igru uvodi Nešovića u 72. minutu koji već u narednoj akciji glavom postiže gol i vraća svoju ekipu u igru. Do kraja utakmice gosti ne koriste 5-6 stopostotnih šansi iz kontranapada, rezultat ostaje nepromenjen.

Odličan početak sezone za ekipu iz Pic-male. Mlada ekipa pojačana sa par iskusnih igrača je pokazala zrelost u prva dva kola, nastavila niz odličnih partija zahvaljujući kojima je i stigla do finala Kup takmičenja regiona Zapadne Srbije. Povratak nekoliko povređenih igrača u tim kao i sticanje prava nastupa nekih samo će još više doprineti jačini ove ekipe čiji cilj je plasman u viši rang.

Šumarice,01.09'13.Igralište: FK Šumadija;
Gledalaca: 100; Sudija: Nikola Strahinić; Pomoćnici: M. Radaković i D. Urošević; Delegat: G. Košanin; Strelci: I. Nešović (autogol u 29.) i D. Nešović  (73.)  za Šumadiju, a Debeljak (8.), Mijailović (59.) i Aleksandrović (iz penala u 67.) za Magnohrom; Žuti karton: Mijalačković (Šumadija); Crveni karton: Mijalačković (Šumadija).

Šumadija: Jelisavčić, Jevtović, Isailović (Lalović), Mikićević, Veljović, Mijalačković, Denić (Masić), Milenković, Glušac (Nešović), Marenović, Mihajlović.

Magnohrom: Vasović, Vulić, Petrić, Rakić, Nešović, Dukić, Aleksandrović, M. Dimitrijević, Filipović, Debeljak (Mijailović), Milojević.

Vrnjci 1 : 3 Proleter
Tavnik 1 : 2 OFK Ras
Čibukovac 3 : 1 Jedinstvo
Napredak 0 : 3 Stubal
Šumadija 2 : 3 Magnohrom
Partizan 5 : 2 Mlada krila