24.08.2013 S. Blagojević

JSL: Napredak - Crvena zvezda 0:1

Kao i većina utakmica trećeg kola Jelen Super Lige i ova utakmica ja počela sa 6 minuta zakašnjenja, u skladu za promenama u Fudbalskom Savezu Srbije. Navijači Crvene Zvezde su se odmah oglasili povicima sa tribina "Tole odlazi". A glavni sudija, Boško Jovanetić, dao je javne opomene kapitenima obeju ekipa, Mirosavljeviću i Milijašu. Početak utakmice pripao je Kruševljanima, koji su

prvi put ugrozili gol Bajkovića u 5-om minutu, preko kapitena Mirosavljevića, koji je šutirao preko gola, a potom isti igrač na izvanredan centaršut Bajića šutira glavom preko gola. Odmah u narednom minutu Bojić proba sa 20-ak metara golmana Bajkovića ali neuspešno. U 14-om minutu odlična akcija za udžbenike, Regan prolazi po desnoj strani, ubaca loptu na drugu stativu gde kapiten Kruševljana Mirosavljević kasni za delić sekunde. A onda sledi najveća šansa poluvremena, centaršut sa desne strane, jedan od igrača Napredka pogađa prečku a odbijena lopta dolazi do kapitena Mirosavljevića, koji šutira ali Bajković bravurozno brani. To kao da je bio znak igračima Zvezde da se trgnu i krenu ozbiljnije ka golu domaćih, pa najpre Pečnik u 20-om minutu šutira daleko pored gola, da bi već u narednom minutu Zvezda povela, pošto je Nikola Mijailović sjajno prošao po levoj strani, po zemlji uputio loptu na drugu stativu, gde je Pečnik rutinski poslao u mrežu. Potom kreće ofanziva Zvezde, u 22-om minutu Milijaš sjajno prolazi po levoj strani, šutira u prvi ugao golmana Krznarića, koji brani. Zatim u 26-om minutu Vešović sjajno prolazi po desnoj strani, sa 15-16 metara šutira topovski pored gola. Do kraja poluvremena Napredak preuzima igru i uglavnom centaršutevima sa desne strane ugrožava gol Bajkovića ali bez uspeha. Drugo poluvreme pripalo je fudbalerima Crvene Zvezde, koji su prvu veliku šansu propustili u 57-om minutu, kada je Pečnik odlično prošao po desnoj strani i na drugoj stativi uposlio Milijaša koji je odlično šutirao ali je Krznarić još bolje odbranio . U 62-om minutu sevnula je nova kontra Crvene Zvezde, Mrđa je po desnoj strani odlično prodro ali je na drugoj stativi Pečnik promašio zicer. U 63-em minutu Ninković prima sjajno loptu na 7,8 metara okreće štopera Napretka i šutira pored gola. Napredak potom preuzima inicijativu pa posle odličnog centaršuta Cvetkovića, Dimitrov šutira glavom preko gola. Potom sledi 84-ti minut, korner sa desne strane, odlično skače štoper domaće ekipe Janičić ali loptu šalje preko gola. Do kraja meča Zvezda je kontrama još nekoliko puta pokušala da ugrozi Napretkov gol ali na kraju sa vrućeg terena u Kruševcu nosi bodove.

Strelci : 0:1 Pečnik 21. minut , stadion : " Mladost " Kruševac , gledalaca : 11000, sudija : Boško Jovanetić ( Užice) 7, opomenuti igrači : Mirosavljević, Gavrić (Napredak), Milijaš, Mijailović, Kovačević, Pečnik (Crvena Zvezda).

FK "Napredak" : Krznarić 7, Cvetković 6,5, Veselinović 6 ( Udovičić - ), Bogdan Milošević 6 ( Trujić - ), Janičić 6,5, Frimpong 6, Bajić 6,5 ( Gavrić -), Regan 6,5, Mirosavljević 7, Bojić 6,5, Dimitrov 6,5

FK "Crvena Zvezda" : Bajković 7, Lazić 6,5, Mijailović 7 ( Mladenović - ), Milijaš 7, Pečnik 7,5, Kasalica 6,5, Martinović 7, Vešović 6,5, Ninković 7 ( Mirić - ) , Kovačević 6,5, Onjilo 6 ( Mrđa 6,5) Igrač utakmice : Nejc Pečnik ( Crvena Zvezda )

Zbog ovog skandiranja navijača Zvezde i transparenta " Mažiću istina boli " sudija Jovanetić nastavio je utakmicu tek pošto je prestalo skandiranje i uklonjen transparent. Novi prekid se desio u 50-om minutu, kada su navijači Zvezde prekrili južnu stranu terena belim rolnama papira pa su vatrogasci i dežurni morali da isto uklone dok je trajao prekid.

MILAN LEŠNJAK:

U eskluzivnoj izjavi za nas portal trener domaćih Milan Lešnjak rekao je da je Napredak u prvih 20 minuta propustio svoje šanse da je Zvezda svoje iskoristila, ali je napomenuo na još jednu interesantnu činjenicu: Da je ovaj tim Napretka stariji bar godinu dana sigurno bi veceras dobio Crvenu zvezdu.

Partizan 5 : 1 Radnički 1923
Rad 0 : 2 Radnički (N)
Sloboda Point 0 : 0 Novi Pazar
OFK Beograd 1 : 2 Čukarički
Vojvodina 1 : 0 Spartak
Javor Matis 0 : 2 Voždovac
Jagodina 2 : 0 Donji Srem
Napredak 0 : 1 Crvena zvezda