05.08.2013 Vinko Janković

Sombor: Fudbaleri Somborskog Radničkog pobednici prvog memorijala u Šikari

Obeležavajući šestomesečni pomen svome nekadašnjem igraču i treneru, Marijanu Antičeviću -Makiju koji je preminuo 15 februara ove godine, fudbalski klub OFK Šikara iz istoimenion izletničkog naselja nadomak Sombora, održao je prvi memorijalni fudbalski turnir koji nosi ime njihovog bivšeg člana, na kome su pored domaćina, učešće uzele još tri ekipe sa strane.Nakon utakmica prvoga dana takmičenja, odigrano je finale i borba za treću poziciju. Fudbaleri somborskog trećeligaša Radničkog, prvi su pobednici Memorijala "Marijan Antičević-Maki" i njima je pripao pobednički pehar , dar organizatora ovog skromnog takmičenja. Somborski crveno-beli su u finalnoj utakmici savladali ekipu Stanišića, člana Područne lige, rezultatom 4:1 (1:1) Poveli su golom Romića sa bele tačke, a izjednačio je Torbica u prvome poluvremenu. U nastavku utakmice, sa dva gola mladoga Kukića i jedan Švelje, fudbaleri iz Sombora su došli do pobede na memorijalu. U borbi za treće mesto, ekipa BSK-a iz Bačkog Brestovca, golom Pelengića iz slobodnog udarca u prvom poluvremenu, došla je do minimalne pobede nad domaćinima. Za najboljeg igrača prvog memorijala proglašen je mladi igrač iz pobedničke ekipe, Milan Matijević, a njegov klubski drug , Mladen Kovačević, sa tri postignuta gola, je najbolji strelac na turniru. Titula najboljeg golmana dodeljena je čuvaru mreže drugoplasirane ekipe iz Srtanišića, Draganu Rajiću. Finalnu, i utakmicu za treće mesto sudila je trojka iz Sombora, Lukić, Nastasić i Kesler. i sve je proteklo u najboljem redu,a novoj upravi iz domaće ekipe sve pohvale za organizaciju.jer je uspela da nastavi da vodi ekipu OFK Šikare putem koji je nekada zacrtao i sam Marijan Antičević-Maki. Na snimcima : Pobednička ekipa Radnički -Sombor, Trenutak odluke iz utakmice za treće mesto kada je Pelengić iz slobodnog udarca pogodio mrežu Lončara i doneo pobedu ekipi BSK-a. Mladi Milan Matijević prima nagradu za najboljeg igrača memorijala.