15.06.2008 Marija Kostić

Topličanin-Jedinstvo 4:1

Fudbaleri Topličanina su se jednom lepom i ubedljivom pobedom oprostili od Niške zone i sa svojim navijačima proslavili ulazak u viši rang.
Goleada je počela u 20.minutu kada je M.Krstić u jednom duelu izborio loptu,prosledio je Mirkoviću koji je na levoj strani našao Jovanovića,a ovaj je šalje u gol.Šest minuta kasnije dobar šut Mladenovića ali lopta pogađa stativu.U 32.minutu 2:0,centaršut A.D.Jovića i Mladenović glavom pogađa gol iz blizine.U 38.minutu M.Krstić je uputio centaršut u šesnesterac,loptu je glavom okrznuo Mladenović i to je pomoglo da ona dođe do slobodnog Jovanovića koji ponovo uspeva da zatrese mrežu i dovede svoj tim u vođstvo od 3:0.Imali su domaći još dosta prilika,uglavnom se igralo na gostujućoj polovini,a napadi su se odvijali po desnoj strani preko M.Krstića.Jedinu priliku gosti su imali iz slobodnog udarca kada lopta odlazi malo iznad gola golmana Savića.

U drugom poluvremenu gosti ipak postižu gol u 55.minutu,posle greške domaće odbrane.Međutim Prokupčani nisu posustali.U 65.minutu Kostić je na levoj strani loptu prosledio Paunoviću,ovaj centrira i Mladenović je u šesnaesetrcu loptu samo skrenuo u gol.U 72.minutu dosuđen je penal za goste,ali golman Savić,kao i na prošloj utakmici,uspeva da odbrani.A onda u 90.minutu dosuđen je prekršaj na levoj strani i zbog tog starta jedan od gostujućih fudbalera dobija drugi žuti karton i samim tim je isključen.Slobodan udarac izvodi A.D.Stanković i Jovanović postiže svoj treći gol na meču i ujedno postavlja konačan rezultat.

Ovom prilikom čestitam fudbalerima Topličanina ulazak u Srpsku ligu i želim im da budu i tamo ovako uspešni.Bravo momci!

Prokuplje. Stadion kraj Toplice.Gledalaca: 300. Sudija:Cvetković (Vranje)
Strelci: 0:1 Jovanović u 20., 2:0 Mladenović u 32., 3:0 Jovanović u 38., 3:1 u 55., 4:1 Mladenović u 65.
Žuti kartoni: Kostić, Paunović, Mijalković
Sastav: Savić, M.Krstić(Milovanović), Paunović, Mirković, A.D.Jović(Pantić), Mijalković, Kostić(Niketić), D.Krstić, Mladenović, A.D.Stanković,Jovanović
Igrač utakmice: Vladimir Jovanović