Mokra Gora
Trepča
Karađorđe
I rezerve kao prvotimci

Iako je susret na Bubnju više odlučivao o sudbini gostiju, gledaoci su videli mirnu utakmicu bez kartona, ali sa četiri pogotka. Trener domaćina Slobodan Stašević, pred ovaj susre,t imao je problema kako da sastavi tim, zbog igrača sa kartonima.. Odlučio se da šansu pruži mladim igračima, među kojima je prvi put bio sedamnaestogodišnji Luka Jovanović, a poverenje su dobili još Marko Blagojević, Mihajlo Tašević, Marko Nikolić i Dragan Stanojević, koji su mlađi od 20 godina. Predvodili su ih kapiten Đorđe Komatina i veteran Miloš Simić i pokazalo se da je ovo bio dobar potez, jer je igra dobila u brzini. Mladi igrači potpomognuti brzonogim novajlijom Zvezdanom Nikolićem, koji asistirao kod dva pogotka i jedan postigao, želeli su da se dokažu i lako su došli do prednosti od 2:0 u prvom poluvremenu.

Prvi je pripretio gostujućem golmanu Zvezdan Nikolić, ali je sa desne strane pogodio spoljni deo mreže. Mladi Blagojević je utrčao u prazan prostor, prošao i golmana, ali je stativa zaustavila njegov udarac.

Zvezdan Nikolić i Marko Blagojević efikasni i na utakmici sa Rudarom (Foto: M. Jovičić)

U 23. minutu, posle brzih akcija preko krilnih pozicija, lider sa Bubnja došao je u vođstvo. Posle centaršuta Z. Nikolića sa desne strane, na drugoj stativi loptu odbijenu od golmana sačekao je Blagojević i poslao u mrežu. Samo dva minuta kasnije Z. Nikolić je uputio loptu sa desne strane, a u mrežu je ubacio kapiten Simić i povećao prednost na 2:0. Dušan Petrović imao je šasnu za 3:0, ali je njegov šut glavom sa nekoliko metara golman Rudara Branko Vrndić paradom odbranio.

Kada je početkom drugog poluvremena Šumadija 1903 postigla i treći pogodak očekivala se katastrofa gostiju. Međutim, ekipa lidera na tabeli, koji ima sedam bodova prednosti u odnosu na Mokru goru iz Zubinog Potoka, igrala je opuštenije i bez većih ambicija za pritisak gola Rudara. Takva igra omogućila je gostima da ublaže poraz.. Centaršut sa leve strane iskoristio je jedan od najzapaženijih u ekipi gostiju Dalibor Peković i glavom u 64. minutu savladao nezaposlenog golmana Nikolu Milovanovića. Dva minuta kasnije Dušan Nikolić nije se snašao da na drugoj stativi prihvati centaršut mladog beka Jovanovića i šansa je propala. U 80 minutu, Z. Nikolić je centaršut Nenada Rakića, koji se posle povrede vratio u ekipu, glavom uputio preko prečke. U poslednjem minutu igre, napadač gostiju Ilija Pokimica dobro je šutirao iz blizine, ali je golman Šumadije 1903 uspeo da odbije loptu i posle velike gužve u petercu otklonjena je opsanost da gosti postignu i drugi pogodak.

- Danas zbog kartona nisam mogao da računam na proverene igrače Beloicu, Tankosića, Lepovića, Milosavljevića i Markovića. U ekipu sam ubacio mlade igrače i oni su pokazali da mogu da igraju i da na njih treba računati. Imali smo mnogo šansi, posebno u prvom poluvremenu kada smo igrali mnogo bolje, a u drugom delu malo opuštenije. Držimo prednost u odnosu na Mokru goru, ali je bitno da smo sačuvali igrače, koji su imali kartone, za naredne utakmice. Videlo se da je i protivnik bio slabiji od nas, a mi iz utakmice u utakmicu pružamo sve bolje partije, U sledećm kolu putujemo u Tutin, ekipi koja je uvek bila pri vrhu tabele. Sada igra nešto lošije, ali čeka svoju šansu. Idemo na pobedu, jer želimo da mirno privedemo prvenstvo kraju, što je bitno za naš uspeh i plasman u viši rang – ocenio je Slobodan Stašević, trener Šumadije 1903, posle pobede protiv Rudara.

Posle ove pobede Šumadija 1903 zadržala je prednost od sedam bodova u odnosu na drugoplasiranu Mokru goru, koja je savladala Slobodu iz Donjih Grbica sa 3:0. U ostalim susretima 18. kola Zone “Morava” postignuti su sledeći rezultati: Arsenal – Polet (T) 1:0, Metalac (K) – Omladinac (NS) 2:0, Dragačevo – Takovo 2:0, Vodojaža – Tutin 0:0, Slavija – Orlovac 1:2 i Trepča – Karađorđe (R) 0:0.

U vođstvu je Šumadija 1903 sa 47, a druga Mokra gora sa 40 bodova. Slavija je na petom mestu sa 27, Vodojaža deseta sa 20, Sloboda četrnaesta sa 16, a poslednji je Arsenal sa 12 bodova.

ŠUMADIJA 1903 – RUDAR (BALJEVAC) 3.1 ( 2:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: “Bubanj”. Gledalaca: 100. Sudija: Nenad Đorđević (Guča. Pomoćnici: Filip Marković i Slobodan Starčević (obojica iz Gornjeg Milanovca). Strelci: Blagojević u 23, Simić u 25. i Z. Nikolić u 50. minutu, Peković u 64. minutu za Rudar.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Jovanović, Bubanja, Dimitrijević, Komatina, Vidojević, Z. Nikolić (Tašević), Petrović, Blagojević (Stanojević), Simić (M. Nikolić), Rakić.

RUDAR: Vrndić, D. Pešović, S. Jeumović (Biorac), Grkajac, Banović, Nedeljković, Simić, Peković, Pokimica (P. Pešović), M. Jeumović (Acković), Idrizović.

IGRAČ UTAKMICE: Zvezdan Nikolić (Šumadija 1903).

U narednom kolu sastaju se: Šumadija 1903 – Tutin, Trepča – Metalac (K), Karađorđe (R) – Mokra gora, Sloboda (DG) – Slavija, Orlovac – Vodojaža, Rudar – Dragačevo, Takovo – Arsenal i Polet (T) – Omladinac (NS).