Takovo
Polet
Omladinac
Zona Morava : Orlovac - Šumadija 1903 0:1

Četvrti uzastopni susret Šumadija 1903, rešila je u svoju korist minimalnim rezultatom. Retko ekipa Slobodana Staševića pronalazi put do mreže rivala ali kada to uspe, po pravilu i trijumfuje. Meč u Mrčajevcima, protekao je u čvrstoj igri, sa malo izrazitih prilika i pravih akcija. U takvom fudbalskom nadmetanju gosti su imali više uspeha. Orlovac već četiri utakmice ne uspeva da postigne pogodak, što se neminovno odrazilo na trenutni plasman.

Solidan broj ljubitelja fudbala, prvu konkretniju akciju video je nakon desetak minuta igre. Kapiten domaćih Popović, oprobao je udarac sa distance, lopta odlazi pored gola. U 18. minutu, šansa za Kragujevčane. Tankosić se našao „oči u oči“ sa golmanom Nikolićem ali je traljavo šutirao, pravo u čuvara mreže. Međutim, već u sledećoj akciji, dolazi do promene rezultata. Beloica dobro reaguje posle centaršuta, pokušava glavom, lopta pogađa stativu, odbija se do Nikolića koji je sprovodi u mrežu za 0-1.

Marko Nikolić (beli dres) - strelac odlučujućeg pogotka

Na isteku 25. minuta, strahovit šut Dragana Popovića sa trideset i kusur metara, završio je na prečki gola gostiju. Nisu domaći imali dovoljno koncentracije da pritisnu zadnju liniju Šumadije, pa su gosti lako čuvali prednost i kontrolisali situaciju. Ipak, u nastavku Orlovac uspeva u par navrata da ugrozi gol Kragujevčana. Beležimo sjajnu priliku za rezervistu Tutunovića, nakon osam minuta igre u drugom delu. Mogao je da bira gde će uputiti udarac ali je sasvim blago šutirao u Milovanovića iz pozicije unutar šesnaesterca. Nova obećavajuća akcija ekipe iz Mrčajevaca usledila je pola časa pre kraja. Nešić je prošao po desnoj strani, pasom pronašao usamljenog Ivanovića, koji sa petnaestak metara ne pogađa cilj. Mogli su gosti da otklone sve dileme u 77. minutu. Rakić je ušao u kazneni prostor a zatim odlično poslužio Simića, desetak metara od gola Nikolića. Međutim, jako neprecizan udarac „desetke“ Šumadinaca.

Napadač Kragujevčana Nenad Rakić(beli dres)

Pokušavao je trener Orlovca, Miloljub Kovačević da prodrma ekipu, iskoristivši sve izmene ali bez rezultata. Jedan od rezervista, Marko Ćirković, našao se u prilici da donese bod svom timu u 90. minutu, no nije bio dovoljno koncentrisan u gužvi pred golom ekipe iz Kragujevca. Na drugoj strani, “zicer“ za Rakića u trećem minutu nadoknade. Neometan sa peterca, šutirao je preko gola, pa je ostalo, konačnih 0-1.