Bogićević stavio tačku na pobedu "Era"

Poraz kod kuće, a opstabnak sve dalje - detalj sa jedne utakmice košarkaša Sloge

Duel starih znanaca i sportskih prijatelja bolje su počeli gosti. Aleksa Ćubić je sa dve trojke doneo Slobodi početnu prednost, nešto kasnij eje bilo 9-4 za goste, ali je najbolji Slogin strelac ove sezone Đorđe Simeunovič uskoro režirao seriju domaćih 7-0 za prvo Slogini vođstvo. Nije dugo potrajalo, Henson je uz Bogićevića i Borovićanina doneo Užičanima novu prednost 15-20. Sloboda js uspela da odboje novi nalet domaćih koji je režirao Haris i da prvu četvrtinu reši u svoju korist 20-22. Sloboda je sjajnim potezima Borovićanina u drugoj četvrtini učvrstila prednost, jako dobro je organizovao igru gostiju Bogićević i Sloga, iako jako dobra u napadu sa lepim asistencijama i akcijama, nije uspevala da se rezultatski izjednači. Odbrana domaćih je bila porozna. Malo je krvnu sliku po tom pitanju promenio Andrić jednom blokadom i skokovima u napadu, ali su „ere“ ipak došle do kapitalnih 30-40, prve dvocifrene prednosti. Puleni Vladimira Lučića znali su da ovu prednost čuvaju, imali su gosti i 11 poena prednosti, ali se na veliki odmor otišlo sa vođstvom Slobode rezultatom 36-44.

Drugo poluvreme je počelo kao i sama utakmica, šest vezanih poena Ćubića i gosti su ponovo imali dvocfrenu prednost. Jedini koji je imao odgovor bio je Simeunović, ali je to bilo nedovoljno da se Sloga vrati rezultatski u meč. Posle promašenih slobodnih bacanja Mušikića i lakih poena Harisa, Sloga je prišla na 47-53 i reagovao je Lučić predahom sa klupe. Bio je to odličan potez stratega Slobode, jer je Ćubić sa pet vezanih poena vratio gostima dvocifrenu prednost. Sloga bez šuta, sve ono što je krasilo „bele“ u prethodna dva meča kod kuće, sada nije postojalo u igri domaćeg sastava. Na kraju treće deonice Užičani su imali prednost 58-65. I onda, početak poslednje četvrtine i prvo trojka Harisa, pa odbrana Simeunovića i poeni iz kontranapada Pavića za 63-67 i oko hiljadu gledalaca konačno na nogama. Čekao se potez koji bi uključio navijače u ovaj meč. Sloga je došla na četiri poena zaostatka, Savić je imao četiri slobodna bacanja, pogodio jedno. Potom, promašen zicer istog igrača kada je bio sam ispod koša protivnika, omogućio je Slobodi da preko fantastičnog Ćubića dođe do vođstva 75-80, do kraja meča imalo je da se igra nešto više od tri minuta. Sloga je nekako uspela da priđe na 80-83 i da odbrani dva napada gostiju, ali su košarkaši Slobode oba puta bili bolji u skoku i kada im se ukazala treća prilika, nisu je propustili. Bogićević je pogodio trojku za 80-86, 23 sekunde pre kraja utakmice. Pokušaji zas tri poena Hsrisa i Matovića nisu bili uspešni i Bogićević je sa linije penala stavio tačku na ovaj meč i zasluženu pobedu Slobode 80-87.