Kevin Kangu Slogin džoker

Kevin Kangu (plavi dres) odigrao najbolji meč u dresu Sloge

Prvo gostovanje somborskih košarkaša u gradu na Ibru istovremeno je bio i prvi nastup dva tima u 2024. godini. Bljesak Sloge na samom početku, posle tri minuta igre bilo je 11-2, nešto kasnije i 14-7,a u tom trenutku Kevin Kangu je već bio dvocifren šutirajući trojke bez greške 3-3. Džoker nije imao rešenje za raspoložene šutere „belih“,a posle pet vezanih poena Simeunovića, na semaforu je stajala i prva dvocifrena porednost Sloge 19-9. Usledio je predah od strane trenera Željka Lukajića posle koga se domaćin nije proslavio, ubacio je još samo četiri poena, ali su gosti bili još lošiji, ubacili su samo tri. Podatak da je Džoker u prvih deset minuta napravio samo dva faula sve govori o igri Somboraca. Sloga je imala lepu dvocifrenu prednost na ulasku u drugu četvrtinu. Hitri Dejvis je otvorio ovaj deo igre sa četiri poena, činilo se da će Džoker imati odgovor na Sloginu igru iz prvog perioda, ali ubrzo se pokazalo da je to bio samo trenutni bljesak gostiju. Usledile su dve trojke Harisa, jedna Simeunovića i Kangua, koji se vratio na parket i Sloga je u 25 minutu imala velikih 39-24. Nastavili su domaći u istom ritmu, dolazili do 19 poena prednosti, a u tom periodu isatako se Nikola Pavić sigurnom realizacijom slobodnih bacanja. Na kraju, na veliki odmor Sloga je otišla sa prednošću 51-35. Ništa nije menjao Saša Đorđević u igri svog tima u nastavku. Krenula je Sloga agresivno i odmah napravila seriju 7-0 za kapitalno vođstvo 58-35, Lukajić je reagovao tajm autom. Ništa nije pomoglo, razigrani „beli“ išli su do 27 poena prednosti, a ključni lik u priči bio je plej domaćih TiDžej Haris koji je sa tri vezane trojke iz isto toliko pokušaja ubio bilo kakvu nadu gostima da mogu izbeći poraz kraj Ibra. Da nije bilo razigranog Dejvisa, Džoker bi već u trećoj deonici doživeo klasičan debakl. Nakon 30 minuta igre u Kraljevu, na semaforu je stajalo 80-58. Na početku poslednjeg kvartala, omaleni Vukas je pogodio dve trojke, ali je Sloga imala odgovor preko pokretljivog i skočnog Pavića. Domaći nisu dozvolili gostima šansu da se rezultatski vrate u meč. Na kraju, u najboljoj partiji ove sezone, razigrana Sloga deklasirala Džoker rezultatom 102-69.

Poslovično najefikasniji u Sloginom timu - iskusni Đorđe Simeunović

SLOGA – DžOKER 102 – 69 (23-12, 28-23, 29-23, 22-11)

Nova sportska dvorana u Kraljevu. Gledalaca: 800. Sudije: Jevtović, Strika, Miloradović.

SLOGA: Haris 19 (8 as), Andrić 2, Petrović, Kovačević, Savić 4, Matović 11 (5 sk), Stefanović 5, Kangu 20, Krsmanović, Pavić 14, Simeunović 21, Stamenić 6.

DžOKER: Dejvis 15, Lugić 6 (6 sk), Kapetanović 11, Jugović, Brbaklić, Marković, Vukas 10, Krstanović, Stanojević 1, Simons 6, Milin 9, Nikolić 11.

Sloga 102 : 69 Joker
OKK Novi Pazar 76 : 87 Sloboda
Tamiš 79 : 81 SPD Radnički
Zlatibor Gold gondola 82 : 78 Čačak 94 Quantox
Dynamic BalkanBet 84 : 80 OKK Beograd
Metalac 94 : 79 Zdravlje Leskovac