Bojić i Barna presudili Slogi

Marku Dimitrijeviću, treneru Sloge, nagradu za učinak sa juniorskom reprezentacijom na EP uručio je Milan Minić, član UO KK Sloga

Uvodni meč 2. kola AdmiralBet KLS bioo je i svojevrsni derbi u kome je Sloga, posle pobede na startu sezone u Somboru, ugostila prvog favorita lige subotički Spartak. „Plavi golubovi“ su u Kraljevu imali ovosezonsku premijeru, a predstavili su tim sa izuzetnim pojačanjima. Gosti su poveli poenima Kutlešića, ali je Sloga napravila seriju 10-0 i uz to uvela goste posle nepuna tri minuta igre u bonus. Kada je Simeunović postigao trojku sa skoro osam metara, dvorana je eksplodirala. Sloga je je u prvoj polovini prve četvrtine dominirala, ali Subotičani su demonstrirali kvalitet u nastavku. Kutlešić je serijom poena prekinuo Sloginu seriju, a do kraja ovog perioda u igri koš za koš, gosti su došli na samo poena zaostatka 19-18. U nastavku, Vlada Đokić je u igru uveo Barnu,a ovaj odgovorio sa sedam poena koji su Subotičanima doneli prednost. Ubrzo su je gosti, koristivši očajan šut domaćih, uvećali i posle poena Radosavljevića na semaforu je stajalo 24-34, što je bila prva dvocifrena prednost. Cvetković je podigao prednost Spartaka na 12 razlike, ali je Sloga preko Kevina Kangua smanjila na 31-38 i to je nateralo trenera gostiju na tajm aut. Sloga je uspela da stigne na samo dva poena minusa, imala je i napad za kraj druge četvrtine, ali Simeunović nije pogodio iz velike daljine. Na velikom odmoru košarkaši sa severa Bačke imali su 41-43.

U nastavku je Kutlešić serijom poena doneo sedam poena prednosti Spartaku, da bi Kovačević sa par osvojenih lopti i asistencija kreirao preokret,a Krsmanović sa linije penala doneo izjednačenje 54-54. Ipak, slede dve trojke gostiju preko Bojića i Čupkovića i to je nateralo Marka Dimitrijevića da zatraži trenerski predah. Usledio je period igre koš za koš, Spartak je sačuvao tri poena prednosti na kraju treće četvrtine 61-64. I na početku poslednje deonice Spartak je poveo, Barna trojkama,a Bojić poenima ispod koša su doneli devet poena prednosti gostima, ali srčanost domaćih se isplatila. Simeunović je trojkama doneo podnošljiv minus i najavu neizvesnu završnice. Tako nije mislio Bojić koji je počeo da dobija sve duele pod košem Sloge i serijom poena vratio osam poena prednosti Spartaku 74-82. Provereni centar je bio tas na vagi koji je presudio pobednika u ovom meču. Bojić je bio dovoljno koncentrisan, precizan i serijom poena razneo Slogu u poslednjih deset minuta. Spartak je na krilima takve igre stigao i do prve pobede, konačnih 85-96.

Nagrada u pravim rukama - Marko Dimitrijević trener košarkaša Sloge sa darom od matičnog kluba

NAGRADA ZA MARKA DIMITRIJEVIĆA

Pred početak derbi meča 2. kola AdmiralBet KLS, upriličena je mala svečanost. KK Sloga je posebno čestitao treneru Marku Dimitrijeviću zlatnu medalju naših juniora na EP u Nišu, u julu ove godine. Starteg Sloge je bio u stručnom štabu zlatnih juniora,a član UO kraljevačkog KLS ligaša Milna Minić predao je Marku Dimitrijeviću posebnu urađenu sliku za ovu priliku. Bivši košarkaš i sada trener Sloge doživeo je još jednom ovacije na otvorenoj sceni od navijača "belih".

SLOGA – SPARTAK 85 – 96 (19-18, 22-25, 20-21, 24-32)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: Jovčić, Ćalić, Šipka.

SLOGA: Andrić, Petrović, Kovačević 10 (7 as), Savić, Matović 15 (7 as, 9 sk), Stefanović 9, Jordović 3, Kangu 7, Krsmanović 8, Simeunović 28 (5 sk), Stamenić 5, Marjanović.

SPARTAK: Cvetković 2, Milijašević, Stepanović, Kutlešić 14 (7 as, 5 sk), Radosavljević 9, Ilić, Medarević 5, Tejić 8, Bojić 26, Sokolović 4, Čupković 4, Barna 24.

Sloga 85 : 96 Spartak
Vršac 89 : 86 Vojvodina mts
Metalac 84 : 73 Mladost MaxBet
Dynamic BalkanBet 102 : 72 Zdravlje Leskovac