SFS Borac u 90. minutu stigao do trijumfa nad Žitorađom

Radost belih na kraju; foto M. Đ.

Borbena, tvrda, prava takmičarska utakmica u Paraćinu. SFS Borac je teško ali zasluženo savladao Žitorađu i upisao prve bodove ove sezone, posle nesrećnog poraza na premijeri u Jagodini (1:2). Gosti su se predstavili kao čvrst protivnik na prvom srpskoligaškom gostovanju posle devet godina u zoni, sa mladim i kvalitetnim pojedincima.

Staklarci su poveli u uvodu, Zlatković je oboren u prodoru a siguran sa penala bio je najiskusniji na terenu, Nenad Simić. Domaći tim je mogao više u prvoj polovini prvog poluvremena, šut N. Simića odbranio je sigurni Perić, dok je Zlatkovićev udarac bio izblokiran. Gosti su tražili penal u 22. minutu prilikom pada Burgića, ali je sigurni sudija Jocić bio blizu događaja i pokazao da se igra nastavi.

Usledio je period bolje igre Žitorađe, sa prodorima Burgića i Bemića. Izjednačio je Bemić, posle nepažnje u domaćim redovima, prizemnim udarcem sa leve strane iz šesnaesterca.

Novi napadi SFS Borca početkom drugog poluvremena, sa dobrim udarcima N. Simića, Conića i rezerviste Lazića. Žitorađa se opredelila za pojačanu odbranu i kontranapade, Kostadinović je zapretio udarcem glavom u 55. minutu.

Finiš je obeležila inicijativa Paraćinaca, sa brojnim prodorima i kornerima. Strateg domaćina Darko Miladinović izvršio je pravovremene izmene i insistirao na napadima po bokovima. U 90. minutu veliko slavlje za pristalice “staklaraca”, Zlatković je izveo udarac iz ugla, a Gajić bio najprisebniji u gužvi i trzajem glavom sproveo loptu u mrežu.

U trećem kolu, SFS Borac gostuje Timočaninu u Knjaževcu, a Žitorađa šansu za prve bodove čeka kod kuće protiv Radničkog iz Svilajnca, čiji je trener Terzić pomno pratio susret sa tribine.

SFS BORAC - ŽITORAĐA 2:1 (1:1)

STADION: SRC Borac u Paraćinu. GLEDALACA: 400. STRELCI: N. Simić (iz penala) u 9. i Gajić u 90. za SFS Borac, Bemić u 45. minutu za Žitorađu. SUDIJA: Miloš Jocić (Knjaževac). POMOĆNICI: Aleksandra Kostić (Blace) i Mina Pavlović (Jagodina). ŽUTI KARTONI: Maksimović (SFS Borac), Vasiljević, Krivokapić (Žitorađa).

SFS BORAC: Radojković, Maksimović (od 46. Lazić), Gajić, Milenković, Mirkailo, Veljković, Conić, S. Simić (od 75. Milojković), Zlatković (od 90+3. Perušinović), N. Simić, Petković (od 90. Vučić).

ŽITORAĐA: Perić, Stojanović, Kostić, Vasiljević, Pavlović (od 81. Stojanović), Aksentijević, Krivokapić, Božović (od 46. Todorović), Burgić (od 61. Vulić), Kostadinović (od 81. Aleksić), Bemić (od 61. Ilić).

Meševo 3 : 0 Dunav
OFK Sinđelić 2 : 0 Timočanin
SFS Borac 2 : 1 Žitorađa
Radnički (S) 0 : 2 GFK Jagodina
Đerdap 1 : 4 Radnički (P)
Jedinstvo 1936 1 : 0 Jedinstvo (P)