28.09.2008 A. Daišević

Sloga (K) - FAP 4:0

Konačno je Sloga pred svojim navijačima odigrala u skladu sa kvalitetom tima i najubedljivijom pobedom ove jeseni napravila sjajnu uvertiru pred derbi jeseni u Kragujevcu. FAP je posle mnogo godina gostovao na Gradskom stadionu, po teškom terenu gosti su došli da se nadigravaju, nisu se branili, ali su naleteli na boljeg i spremnijeg protivnika i to ih je koštalo ubedljivog poraza. Rođeni Pribojac u redovima Sloge Slobodan Nikačević bio je neuhvatljiv za odbranu FAP-a, od njega je i pretila najveća opasnost po gol Krsmanovića i u prvih 15 minuta Sloga je bila najopasnija posle akcija ovog igrača. Za vođstvo domaćih najzaslužniji je odlični napadač Tadić. Prihvatio je jednu loptu, izdržao duele sa odbranom FAP-a i kada se spremao da šutira bio je fauliran, jedanaesterac čist kao suza,a siguran sa bele tačke iskusni Rađenović. Od tog trenutka domaći su napadali sve silovitije, povijala se odbrana ekipe iz Priboja, ali je ubrzo ponovo kapitulirala. Posle kornera u 26.minutu i odbijene lopte na ivicu šesnaesterca, Tanasijević je uputio rezantan udarac koji je završio u donjem levom uglu nemoćnog Krsmanovića. U poslednjim sekunadama prvog poluvremena, posle nekoliko propuštenih šansi, Sloga uvećava vođstvo. Sjajnu akciju svog tima na pravi način završio je Tadić odličnim udarcem i lepim pogotkom i time su sve dileme bile rešene.
U drugom poluvremenu ista slika na terenu, gosti bezopasni, domaćin je mudro čuvao uverljivu prednost i čekao trenutak za još koji gol. U 46. minutu veliku šansu propušta Nikačević, kao i nekoliko minuta kasnije kada je šutirao pored gola. FAP je jedinu stopostonu priliku imao u 72.minutu, ali je rezervista Alihodžić sa par metara promašio prazan gol, izazvao smeh u publici, a iz kontranapada i velike greške odbrane gostiju izrodio se pogodak Obrenovića za konačnih 4:0. Na krilima ovog trijumfa “beli” će put, već sada, kultnog stadiona “Čika Dača” gde narednog vikenda igraju sa Radničkim veliki šumadijski derbi.

Kraljevo - Gradski stadion Gledalaca: 400 Sudija: Goran Milovanović (Lajkovac) Strelci: Rađenović u 14. minutu iz jedanaesterca, Tanasijević u 26., Tadić u 45. i Obrenović u 72.minutu Žuti kartoni: Slatina i Živković (FAP); Igrač utakmice: Dragan Tadić (Sloga)

Sloga: Đogatović , Ćeha, Gojković, Pavlović, Vlašić, Tanasijević, Nikačević, Rađenović, Tadić (Obrenović), Pelivanović (Andrić), Memedović (Radovanović)
FAP: Krsmanović, Slatina (Bjelić), Kruškonja (Komarica), Stanić, Džulović, Šalipur, Tasić, Janović, Gukić, Živković, Novaković (Alihodžić)

Metalac (K) 2 : 1 Jedinstvo
Vujić voda 0 : 1 Sloboda (U)
Loznica 1 : 1 Radnički (K)
Sloga (K) 4 : 0 FAP
Mačva 4 : 0 Sloboda (Č)
Radnički Stobeks 3 : 1 Sloga (PM)