Metalac lider "Zapada"
27.09.2008 G.Ćirović

Fudbaleri Metalca ostvarili su i treću uzastopnu pobedu i na taj način bar na 24 sata preuzeli lidersku poziciju na tabeli zapadne grupe srpske lige.
Do ukupno petog ovosezonskog trijumfa mlađi srpskoligaš iz grada na Ibru  došao je teže nego što se očikavalo, jer se Jedinstvo sa Uba  kraljevačkoj publici predstavilo kao ozbiljna ekipa koja je na stadion pored Ložionice stigla sa namerom da se nadigrava i pokuša da napravi iznenađenje.
U obostrano otvorenoj igri, prvih 15 minuta pripalo je Ubljanima koji su u ovom periodu stvorili dve dobre prilike, ali je oba puta neprecizan bio Ljubičić. Metalac je zatim preuzeo inicijativu i posle propuštenog zicera Markovića, u 26. minutu došao do vođstva. Planić je prošao po desnoj strani, dobro centrirao, a Janićijević sa desetak metara polu-volejom zahvatio loptu i smestio je iza leđa nemoćnog Jovanovića. Do odlaska na odmor puleni Ivice Cvetanovskog propustili su priliku da do vrha  napune mrežu gostiju, ali su Barjaktarević, Janićijević i Belopavlović  u situacijama iz kojih je teže  promašiti nego postići gol, bili neprecizni.
Za samo pet minuta, na početku drugog poluvremena, postignuta su dva pogodka. U 48. posle dobre asistencije pokretljivog Barjaktarevića, Sazdov je oštrim udarcem sa ivice šesnaesterca duplirao prednost domaće ekipe. Samo dva minuta kasnije, Ubljani su vratili neizvesnost. Ljubičić je solo prodor završio snažnim šutem iskosa koji je sjajnom intervencijom zaustavio Gavrilović, ali je na odbijenu loptu natrčao Adamović - 1:2, što je bio i konačan rezultat.
 Metalac je mogao  u 56. minutu da otkloni sve dileme, pošto je posle prekršaja Gavrilovića nad Barjaktarevićem u kaznenom prostoru, sudija Čađenović opravdano dosudio najstrožu kaznu. Loptu je na belu tačku namestio Rakonjac, bivši igrač Jedinstva koji je letos stigao u Kraljevo, ali je njegov šut po sredini gola odlično pročitao golman Jovanović. Do kraja prilično zanimljivog susreta,  centarfor Rakonjac je još dva puta bio "oči u oči" sa Jovanovićem, ali je golman gostiju i tada izašao kao pobednik.

Kraljevo - Gledalaca: 300.  Sudija: Vladimir Čađenović (Kragujevac). Strelci: Janićijević u 26. i Sazdov u 48. minutu za Metalac, a Adamović u 50. minutu za Jedinstvo.  Žuti kartoni: Planić, Vasović, Sazdov (Metalac), Leontijević, Gavrilović, Kadijević (Jedinstvo). Rezultat: Metalac (K) - Jedinstvo (Ub) 2:1 (1:0); Igrač utakmice: Janićijević (Metalac)

Metalac: Gavrilović, Planić, Ivanović,  Anđelković, Vasović  (Kuzmanović), Ribać, Marković, Sazdov, Belopavlović (Rakonjac) Janićijević, Barjaktarević.
Jedinstvo: Jovanović, Stevanović (Kadijević), Leontijević, Matić, Gavrilović, Bradonjić, Adamović, Rakić (Mijailović), Janković , Babić (Obradović), Ljubičić.