ŽAK
Uzbudljiv derbi kraj Tise pripao Zemunu
24.03.2024 V. Jankov

Akteri derbija kraj Tise - foto: V. Jankov

Lider se provukao u uzbudlivom derbiju kraj Tise i sa nova tri boda je, dva kola pre kraja prvoligaškog A karavana, obezbedio titulu prvaka, pa je bila razumljiva radost Zemunaca na kraju utakmice. Bečejci su bili dostojan rival i da su oni pobedili ne bi bilo nezasluženo. Ali, iskustvo gostiju je učinilo svoje. Na poluvremenu su Bečejci imali dva gola prednosti (7:5), ali se ona, zahvaljujući seriji od 3:0 Zemunaca u drugoj polovini treće četvtrine, istopila i u poslednji period utakmice se ušlo s golom prednosti za Zemunce.

Izuzetno dramatična poslednja četvrtina završena je miroljubivim rezultatom 2:2, gda je poslednji gol za pobedu postigao Jandrić iz jedinog peterca na utakmici.

- Nemam šta da zamerim mojim momcima, igrali su borbeno, ali  su oni još uvek neiskusni za ovako dramatične utakmice, što su isusniji Zemunci iskoristili i uzeli ceo plen. Preostaju nam još dva kola i trudićemo se da u obe utakmice, na gostovanju u Obrenovcu Banjici i kod kuće Mladost iz Pančeva pobedimo, kako bismo se vratili na „kotu 2“, što bi za ovu mladu ekipu bio uspeh vredan pažnje, rekao je posle utakmice trener Bečeja Miloš Brkljač.

Bečejci su porazom pali na treće mesto, a ako bi izgubili od Banjice spustili bi se još jednu stepenicu niže, što znači da je za njih naredna utakmica novi izazov.

Bečej - Zemun  10:11 (2:3, 5:2, 1:4, 2:2)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSV „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 200. Sudije: Strahinja Jović i Ivan Saveljić (obojiva iz Subotice). Igrač više: Bečej 5(2), Zemun 11 (8). Peterci: Bečej -, Zemun 1(1).

Bečej: Jakovljević (8 odbrana), Milošević, Sirotanović 1, Ićitović 3, Popov 1, Mesaroš, Kuprešak, F. Kovačev 1, U. Kovačev 1, Vuković 2, Jovanović 1 Stanaćev, Ivanović, Tucakov.

Zemun: Tanović (6 odbrana), Šefranac 1, Jović 1, Kovačević, Stajić 3, Ičić, Stanojčić, Mihajlović, Jovanković, Purić, Trajković 2, Račić 1, Damjanović, Jandrić 3(1).