Radnički 1923
Javor Matis
TSC
Traktoristima pripao slađi bod protiv Pančevaca

Večeras je na krovu "TC "Stadion" IMT vodio jednu od odlučujućih bitaka vezanih za opstanak u društvu najboljih, a rival mu je bio još jedan davljenik Železničar iz Pančeva. Počeli su Traktoristi ofanzivno, Kijevčanin na isteku 3. minuta preti kada je zamalo bio neprecizan sa 12-13 metara razdaljine. Međutim, brzo ih je gost sa leve obale Dunava umirio spustivši ritam. Na sledeću šansu se čekalo do 25. minuta, mladi Jović se našao sam ispred gola Pančevaca, ali mu je Mijatović ušao u šut i sačuvao svoj gol.

Lepu kombinaciju, posle dosuđenog slobodnog udarca za njih, izveli su igrači IMT-a u 32. minutu, lopta je na kraju stigla do Glišića koji sa ivice šesnaesterca cilja ugao u kojem se posle akrobatske parade našao Mijatović i odbranio. Poslednje vredno pažnje u prvom poluvremenu je šut Zulfića sa 18 metara, lopta je prohujala tik pored stative gola gostiju, tako da se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Železničar je u prvom poluvremenu razočarao igrom i pristupom, nijednom ozbiljnije nije ugrozio golmana domaćih Gordića. U nastavak je ušao odvažnije, pa gledamo dopadljiviji fudbal. Prvu lepu akciju napravili su domaći u 62. minutu, Radočaj je povukao sa centra i uposlio Lutovca, ovaj šutira snažno sa 17 metara pod prečku, odakle je atraktivnom paradom izvadio Mijatović.

Gosti su tek u 70. minutu uputili prvi udarac u okvir gola, Ukrajinac Pavlov je sa ivice kaznenog prostora tukao pravo u naručje Gordića. Osmelili su se Pančevci, u 80. minutu je i Đorđević sa 15 metara oprobao šut, lopta je ponovo bila plen golmana domaćih. Sve je mirisalo na pogodak, a on je postignut u 82. minutu. Romanić je loptu ubacio na drugu stativu gde se usamljen našao kapiten Đorđević kome nije bilo teško da sa par metara loptu ubaci u gol domaćih. IMT do zasluženog izjednačenja stiže dva minuta pre kraja regularnog dela, a strelac je bio spretni Lutovac iz srca šesnaesterca. Na kraju su po bod osvojile obe ekipe, što je razliku između njih ostavilo na 5 bodova u korist Novobeograđana.

IMT u sredu igra na "Rajku Mitiću" protiv aktuelnog šampiona Crvene zvezde od 19 sati, a Železničar dan ranije, takođe od 19 časova, dočekuje poslednjeplasirani Radnik.

IMT - ŽELEZNIČAR 1:1 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Jovanović Srđan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. STRELCI: Lutovac 88.min (IMT), Đorđević 82.min (Železničar). ŽUTI KARTONI: Glišić (IMT), Romanić i Đorđević (Železničar).
IMT: Gordić, Ćosić, Glišić, Zulfić (Arsić), L.Luković, Ćirković, Jović (M.Luković), Radočaj (Terzić), Kijevčanin (Krstić), Lambulić, Lutovac.
ŽELEZNIČAR: Mijatović, Stanković, Romanić (Milikić), Đorđević, Knežević, Hajdin, Kovačević (Mareh), Lakićević (Endiaje), Purtić, Jovanović (Grgić), Pavlov (Kahvić).