Javor Matis
Radnički 1923
Železničar
Traktoristi u "zoni sumraka"

Posle dva vezana startna poraza IMT je skliznuo na tabeli Super lige, pa su im se Nišlije približile na svega bod zaostatka. U današnju utakmicu obe ekipe ušle su sa dozom opreza. Igra se živo i sa puno trčanja, međutim, odbrane su dobro zatvarale i osujetile svaki napad protivnika. Sve do pred kraj poluvremena nije viđen nijedan ozbiljniji udarac u okvir vrata, a u 44. minutu Vanja Ilić je doveo goste u vođstvo. Sa oko 23-24 metra iskosa gađao je golmanov ugao i uhvatio Gordića na ˝spavanju˝. Nepun minut kasnije domaći su mogli stići do izjednačenja, ali je Miloš Luković bio dekoncentrisan i loptu sa svega 5 metara poslao kraj gola, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću Nišlija.

Samo što se krenulo u nastavku, kazaljka nije obišla ni pun krug, Radnički je duplirao prednost. Smajlagić je sjajnu asistenciju Bamidelea pretvorio u pogodak, poslavši loptu ispod nemoćnog Gordića. Pokušao je potom trener domaćih Jandrić izmenama da prodrma svoj tim, igrao se 65. minut kada mlađi Luković ne koristi još jednu idealnu šansu, ovaj put na pas Arsića loptu je sa 4 metra poslao u spoljni deo mreže. Kazna za promašaj stigla je u 71. minutu, brz kontranapad Nišlija poveo je Bamidele i upisao još jednu asistenciju posluživši kao na tacni Vukića, kojem nije bilo teško da matira golmana ˝traktorista˝.

IMT tada baca sve karte na napad, a Krstić u dva navrata u 74. i 75, Luka Luković minut kasnije, Glišić u 79. i Miloš Luković u 89. minutu nisu uspeli da savladaju fenomenalnog Vasiljevića i makar ublaže poraz. Propuštene prilike i ovog puta su se obile o glavu momcima u crvenim dresovima tako da se može reći da su upali u ˝zonu sumraka˝ iz koje će morati da izađu što pre ukoliko misle da zadrže superligaški status.

Novobeograđani u narednom kolu igraju protiv drugog Radničkog, gostuju u Kragujevcu na kultnom ˝čika Dači˝, dok se na Čairu igra derbi juga Srbije gde Nišlije dočekuju Radnik iz Surdulice.

IMT - RADNIČKI (NI) 0:3 (0:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Ilić Pavle. POM.SUDIJE: Petrović Nemanja i Pašajlić Milan. STRELCI: Ilić 44, Smajlagić 46. i Vukić 71.min (Radnički Ni). ŽUTI KARTONI: Čolović, Ado, Petković i Vasiljević (Radnički Ni).
IMT: Gordić, Ćosić, Zulfić, L.Luković, Terzić (Kijevčanin), M.Luković, Arsić (Stojanović), Ćirković (Glišić), Džinović, Vuković (Lambulić), Lutovac (Krstić).
RADNIČKI (NI): Vasiljević, Petrović, Ado (Luković), Bamidele (Belaković), Smajlagić (Vukić), Čolović (Cvetković), Ilić (Terzić), Stojanović, Vojnović, Petković, Stajić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije IMT Radnički (N)