Rad
TSC
Omladinci Zvezde nastavili pobednički niz i protiv Radničkog

Ušlo se u finiš sezone, do kraja je preostalo da se odigra još 4 kola, a danas su koplja ukrstili još uvek zvanični šampion iz Ljutice Bogdana i novobeogradski Radnički.

Gosti igraju otvoreno i hrabro na startu, ali prvu dobru priliku propuštaju da realizuju domaći u 15. minutu kada je Radojičić zaustavio snažan šut Marića sa 12-13 metara. Nepun minut kasnije posle udarca iz ugla Lečić pogađa okvir gola Radničkog. U tim momentima je nedostajalo malo više koncentracije kod igrača u crveno-belim dresovima.

Golman gostiju je veoma zapažen, u 21. minutu je imao dve dobre intervencije kada je odbranio Radonjiću, a potom i Pirgiću udarce iz kaznenog prostora. Gosti su prvi put ozbiljnije pripretili u 28. minutu, šut Lepojevića iz blizine odbranio je Lainović. Potom je i Tejić u 33. minutu pogodio spoljni deo mreže gola Zvezde, Radnički igra odvažno i bez respekta. Utakmica je veoma aktivna, posle šuta Stojsavljevića u 35. minutu dobro je morao da se ispruži na drugoj strani golman Novobeograđana. Veoma sadržajnom prvom poluvremenu jedino su nedostajali golovi.

Dosta zanimljivo je i u nastavku, Zvezda je preko Lečića u 55. minutu mogla da povede, njegov šut sa ivice kaznenog prostora završio je zamalo pokraj stative. Tek što je ušao u igru Krivokapić je doveo crveno-bele u vođstvo, igrao se 59. minut kada je matirao nemoćnog Radojičića. Tri minuta kasnije penal za Zvezdu, Sekulić je oborio Pirgića u svom kaznenom prostoru, a isti igrač je bio uspešan sa bele tačke i povisio na 2:0.

Igrao se 68. minut kada je domaćin postigao i treći pogodak, igra gostiju nije ni nalik onoj iz prvog dela. Stojsavljević je poveo akciju i uposlio Pirgića na stranu, ovaj je odigrao povratnu do Radonjića koji je lepu akciju krunisao golom. Posle male pauze novu dobru priliku za domaće ne realizuje Pirgić u 78. minutu, tačnije njegov šut je iz rašlji bravuroznom paradom izvadio Radojičić. Konačan rezultat 4:0 postavio je najbolji igrač susreta Pirgić u 84. minutu nakon solo akcije.

Zaslužena pobeda Crvene Zvezde, mada je rezultat previsok u odnosu na prikazanu igru. Gostima treba odati priznanje na otvorenom i hrabrom pristupu utakmici. Prvenstvo se nastavlja za vikend, crveno-beli igraju opet protiv Radničkog, ali Kragujevačkog, dok Novobeograđani dočekuju Mladost iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI (NB) 4:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Galić Branko i Ljubojević Bogdan. STRELCI: Krivokapić 59, Pirgić 62. (k.u.) i 84. i Radonjić 68.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Krivokapić (C.Zvezda), Crnobrnja i Knežević (Radnički NB).

CRVENA ZVEZDA: Lainović, Goldin (Vidojević), Matić, Lečić (Miranović), Stojsavljević, Bošković, Brajić (Krivokapić), Radonjić (Majstorović)!, Injeka, Marić (Radujko), Pirgić.

RADNIČKI (NB): Radojičić, Miletić (Komadina), Milosavljević (Kuzmanović), Sekulić, Crnobrnja, Knežević (Nešić), Cvetković, Đurić, Lepojević (Prvulović), V.Đorđević, Tejić (Cvijović).

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Crvena zvezda Radnički (NB)