46'
46'
15'
Čukarički savladao Voždovac na početku novog prvenstva

Čast da otvore novi šampionat Srbije pripala je Čukaričkom i Voždovcu, a ova utakmica će ujedno ući u anale kao prva na kojoj je počela primena VAR tehnologije. Za razliku od prethodnih dana kada su u Beogradu vladale nesnosne vrućine, večeras je temperatura bila puno podnošljivija za igru, a i kiša koja je počela da pada neposredno pred meč doprinela je da se igrači još prijatnije osećaju na terenu.

Gosti su loše otvorili utakmicu, tačnije Stanisavljević je već u 9. minutu dobio direktan crveni karton zbog psovanja sudije. Tako su Zmajevi od samog starta hendikepirani sa igračem manje u polju. Međutim mlađani Milojević u 15. minutu šalje projektil u rašlje gola domaćih sa oko 22 metra i dovodi Voždovac u vođstvo.

Tek posle primljenog gola Brđani preuzimaju inicijativu i kreću odlučnije ka golu gostiju, ali svi njihovi napadi se završavaju neuspešno. Čvrst odbrambeni blok Voždovca nije ostavio prostora da se razmahnu vihorna krila Kembel i Janković. Domaći ipak izjednačuju u smiraj poluvremena, igrao se 43. minut. Strelac gola, glavom, je bio Jovanović posle sjajnog centaršuta Mijailovića. Po završetku poluvremena trener gostiju Rogan je ušao u verbalni sukob sa glavnim sudijom, za šta ga je ovaj častio isključenjem. Tako je Voždovac u nastavak ušao dodatno hendikepiran, bez glavnog trenera na klupi.

Nakon samo par minuta igre u drugom poluvremenu šansu za domaće je propustio Jovanović, ovaj put glavom sa peterca loptu šalje iznad prečke. Ponavlja se igra kao iz većeg dela prvog perioda, gosti su se zabarikadirali u odbrani, dok Čukaričani bezuspešno pokušavaju da probiju njihov bunker. Monotoniju razbija Janković u 60. minutu, pokušao je sa desetak metara, nešto iskosa, da ugrozi Prekovića, ali biva neprecizan.

Do zasluženog vođstva Čukarički dolazi u 70. minutu, opet je strelac najagilniji igrač na utakmici Jovanović i ponovo glavom, ovaj put na asistenciju Čolovića. Rezervisti Rakonjac i Čolović su lepo kombinovali u 81. minutu, a ovaj potonji je sa 7-8 metara neometan šutirao pravo u dobro postavljenog gostujućeg golmana. Rakonjac je propustio poslednju priliku na utakmici u drugom minutu nadokanade, kada je ponovo sjajno intervenisao golman Voždovca Preković.

Čukarički je iskoristio igrača više u polju i tako došao do prve pobede u novom prvenstvu, a ova tri boda će im značiti i na psihološkom planu pred izlazak u Evropu i utakmicu sa Azerbejdžanskim Sumgaitom, naredne srede.

ČUKARIČKI - VOŽDOVAC 2:1 (1:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Marković Momčilo. POM.SUDIJE: Miškeljin Miloš i Đuričić Marko. STRELCI: Jovanović 43. i 70.min (Čukarički), Milojević 15.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Kajević i Tanasijević (Čukarički). CRVENI KARTONI: Stanisavljević 9.min i trener Rogan 45.min (Voždovac).
ČUKARIČKI: Petrović, Docić (Kovač), Stevanović, Jovanović (Rakonjac), Kembel (Čolović), Tanasijević, Kajević (Lukić), Mijailović, Šapić, Janković (Savić), Roganović.
VOŽDOVAC: Preković, Bogdanović (Vujnović), Milović, Milosavljević (Stoisavljević), Stojčev (Pantović), Stanisavljević, Lasickas, Mijailović, Milojević, Purtić, Hajdin.