Jedinstvo
OFK Beograd
BASK
Promocija Grafičara uz tri boda

Novi prvoligaš zamalo na promociji da doživi poraz. Gosti sa Makiša su sjajno odigrali prvo i veći deo drugog poluvremena i ne zasluženo se kući vraćaju bez i jednog boda. Grafičar je doduše nastupio bez kompletne prve postave sa čak 14 bonus igrača u protokolu.

Lokomotiva je imala prvu priliku u 7. minutu kada Marković šutira sa nekih 5 metara, a vratar domaćih sjajno brani. Da Savić ima refleks mačke pokazao je nepuna 2 minuta kasnije kada je odbranio Galićev udarac glavom sa tri metra.

Uzvratio je centarfor domaćih Krstevski u sledećem napadu, ali je traljavo šutirao iz blizine pravo u golmana. Igrao se 18. minut kada su gosti poveli. Ispred svog kaznenog prostora se Marjanović poigravao sa loptom, prišao je Ugrica oduzeo mu i rutinirano poslao loptu ispod vratara. Na drugi gol se nije dugo čekalo. Ugrica je u 21. minutu sa ivice kaznenog prostora rezantnim udarcem poslao loptu u sam donji levi ugao nemoćnog golmana Savića. Sasvim zasluženo vođstvo gostiju protiv neprepoznatljivog Grafičara.

Drugi pogodak kao da ih je malo trgao, ali domaći i dalje pokušavaju solo akcijama da ugroze gol. Šuteve su oprobali Đorđević i Stojančić, ali su bili neprecizni. Na drugoj strani veliku priliku da reši utakmicu je propustio Bajčić u 42. minutu, kada je neometan ni od koga sa 7-8 metara lobovao vratara, ali i gol Grafičara.

Uspavanka u drugom poluvremenu, kao da je sunce i temperatura od oko 30 stepeni umrtvila igrače. Od iole boljih akcija se mogu izdvojiti šutevi Đorđevića i Santrača kod Grafičara i Ugrice kod Lokomotive, ali bez rezultata. A onda furiozan finiš Zvezdinih klinaca od 78. minuta kada je Vukan Đorđević sa nekih 18 metara poslao projektil u mrežu golmana Obadala. Damjan Daničić u 88. minutu snažno šutira u isti ugao sa iste razdaljine, malo iskosa, za 2:2.

Igrao se drugi minut nadokande kada je u kaznenom prostoru Lokomotive srušen rezervista domaćih Vanja Marković, a sudija utakmice Marinković je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne je bio Marjanović poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu.

Sa 23 pobede, 6 nerešenih i samo jednim porazom (od Zvezdare), Grafičar je ubedljivo osvojio prvo mesto u Srpskoj ligi Beograd, a kako će se predstaviti u višem rangu zavisi od toga koje će igrače iz Crvene Zvezde imati na raspolaganju.

GRAFIČAR - LOKOMOTIVA 3:2 (0:2)

STADION: Rajko Mitić - iza južne tribine. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Marinković Bora. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Borović Nikola. STRELCI: Đorđević 78.min, Daničić 88.min i Marjanović 90+2.min (k.u.) (Grafičar), Ugrica 18. i 21.min (Lokomotiva).

GRAFIČAR: Savić, Milanović, D.Daničić, M.Nikolić, Marjanović, Mrkela, Dabić (Radonjić) (Marković), Santrač, Krstevski, Đorđević, Stojančić (Pavlović).
LOKOMOTIVA: Obadal, Bjelanović (Maljković), Trajković, Poledica, Vukčević, Stojanov, Marković, Galić, Kuzmanović, Ugrica (Ilijev), Bajčić.