Dynamic BG
Dunav
0 0 pre 6 godina

Pirotsko drugo poluvreme dovoljno za poraz Smederevaca!

Meč koji će trenerima poslužiti kao dobar primer za analizu svih onih parametara koji karakteriÅ”u koÅ”arku. Imaće Å”ta da Marko Spasić ā€œproučiā€ i kaže svojim igračima, gledajući statistiku u prvom poluvremenu kada je Pirot samo na momente igrao onu igru na koju smo u Pirotu navikli. Nije bilo dobre odbrane, ostavljani su gosti da ā€œtreniraju trojkeā€ samo povremeno je ā€œuslovni pressingā€ zaustavljao akcije Smederevaca, pod koÅ”em je korpulentni vremeÅ”ni Stojanović često igrao simultanku sa naÅ”im igračima. I u takvoj igri, rezultat se lomio. Zamislite da je u 5. minutu bilo 19:9 za goste, a samo dva minuta kasnije, kada su se domaći trgli bilo je samo 19:18. Dakle 9:0 za Pirot. I sve tako ā€œÄ‡eraliā€ su se protivnici do kraja prvog dela koje je sa 50:47 pripalo gostima.

U nastavku druga priča.Ā  Kada je Matović u 22. minutu konačno izjednačio na 52:52, potom Pendić, RaÅ”ić u seriji ā€œpodigliā€ na 65:58, bila je to najava da će Smederevci potonuti u veliku reku! U 33. minutu bilo je već 85:72.

Svilar, koji je zatvorenih očiju mogao da ā€œcepaā€ naÅ”u mrežicu, već se umorio, a imao je i težak pad, sredinom drugog dela, zatim Stojanović, Rnić, Jovanović gubili su ritam pripremali ā€œbelu zastavuā€.

Ā Ā Ā  Na kraju bi bilo joÅ” ubedljivije da Marko Spsić nije u poslednja dva minuta uveo Radulovića, Djordjevića i tako pomogao gostima da onu veliku razliku od dvadesetak poena nekako upristoje.

Dakle, ono s početaka. Meč sa dva poluvremena. Ako je Marko Spasić bio ljut i u analizi će ā€œprosejatiā€ prvi deo meča, onda će za treću četvrtinu i veći deo poslednjeg kvartala morati da bude zadovoljan. Djonlić, RaÅ”ić, Pendić,Matović, Ljubnković, G. Radulović, Stojanović, pokazali su i večeras da kada krene ā€œfurijaā€ onda teÅ”ko protivniku.

Tako je iz trećeg pokuÅ”aja, posle dve utakmice koje su izgubljene ā€œna posed lopteā€, Pirot javio koÅ”arkaÅ”koj javnosti da je kreuo!!!

Druga ligaĀ 3. kolo: Pirot: Pirot ā€“Smederevo Ā Ā 99:85 ( 25:27, 22:23, 28:17, 24:18)

Sudije:Ā Stefan Zdravković NiÅ”, Milan Nikolić Leskovac i Vladimir Djordjević Leskovac

Pirot:Ā G. RadulovićĀ  10 2 tr, Djonlić 17 (4:2) 3 tr, B. Djordjevic, U. Radulović, Jovanovic 6 2 tr, Manojlović, RaÅ”ić 17 (10:8) 1 tr, Pendić 19Ā  (4:3) 2 tr. B. Djordjević 2, Ljubenković 8, Matović 14 (2:1) 1 tr,Stojanović 6Ā  2 tr.