Minaqua Vojvodina
Kikinda
Radnički poražen na startu prvenstva
11.09.2016 Administrator

Rukometašice Radničkog  su poražene na otvaranju sezone od favorizovane ekipe „Medicinar“ iz Šapca rezultatom 28:36 (poluvreme 12:21). Iskusne Šapčanke predvođene kapitenom Anom Radović su bolje otvorile utakmicu,povele 3 gola razlike i prednost uvećavale do maksimalnih 9 na poluvremenu.Očita je bila trema kod mlade ekipe Radničkog sa kojom dugo nisu mogle da se izbore.

U drugom poluvremenu izabranice trenera Radosavljevića su se trgle,par puta smanjile razliku ali je to bilo nedovoljno da se približe Medicinaru,čije su rukometašice rutinski privele utakmicu kraju.

Utakmica drugog kola protiv ekipe “Izvor” je odložena,pa će Radnički u okviru trećeg kola gostovati ekipi Sloge u Petrovcu.

ŽRK Radnički Kragujevac - ŽRK Medicinar 28:36 (12:21)

Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 300. Sudije: Marko Sekulić,Vladimir Jovandić.  Sedmerci:  Radnički 6(5), Medicinar  6(5). Isključenja: Radnički 10 min, Medicinar 10 min. Igrač utakmice: Ana Radović.

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić( 8 odbrana), Petrović 3, Stojković, Vitić , Radosavljević . Radović 2, Ležaja  ( 5 odbrana),  Lukić , Stajković (odbrana),  Kojić 3 ,Stoiljković 3 ,Veljković ,Marković 8 ,Kulić ,Lojpur 8 ,Janković 1.

MEDICINAR Šabac: Glišić, Tanić 3, Rančić 7, Milošević 1, Čvorić, Kostić 4, Obrenović, Radović 13, Ručnov 4, Karić, Perić ( 6 odbrana), Đurković , Stanisavljević 4, Mandić, Kukić ( 6 odbrana),Kecanović.