Jagodina
Spartak ŽK
OFK Beograd
Sami sebe pobedili

U sudaru sa aktuelnim šampionom Omladinske lige Srbije, ekipom Čukaričkog, omladinci Radničkog su poraženi na svom terenu rezultatom 0:2. Oba gola su “brđani” postigli nakon grešaka odbrane domaćih. Omladinci niškog superligaša su peti put zaredom ostali bez osvojenog boda.

Početak utakmice je pripao domaćim fudbalerima koji su odmah stavili do znanja gostima sa Banovog brda da će im njihov gol biti glavna preokupacija tokom današnje utakmice.

U 13. minutu velika šansa za domaće fudbalere. Lazar Mitrović je prošao po desnoj strani, zaobišao i istračlog golmana gostiju Ćulibrka, uputio centaršut u peterac gostiju gde je bio kapiten Nikolić koji je sa pet metara šutirao glavom preko gola.

U 18. minutu nakon velike gužve u kanzenom prostoru Čukaričkog, Listeš je gađao glavom suprotni ugao gola gostiju, ali se Ćulibrk istako lepom paradom i atraktivnom intervencijom ukrotio udarac niškog fudbalera.

Ređale su se šanse pred golom gostiju sve do 34. minuta, a onda je usledio šok za domaće fudbalere. Nakon dosuđenog kornera za goste lopti je prišao kapiten Mehmedović i izveo udarac iz ugla. Uputio je nisku loptu u kazneni prostor domaćina na koju niko od domaćih i gostujućih fudbalera nije startovao. To je izgleda iznenadilo i golmana Kojića koji je ostao ukopan na prvoj stativi i samo pogledom otpratio loptu koja je završila u mreži iza njegovih leđa. Poveli su gosti sa 1:0, a bio je to prvi i jedini udarac u okvir gola koji su uputili gosti u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme – drugačija slika. Gosti, osokoljeni vođstvom, su krenuli angažovanije ka golu Kojića i u nekoliko navrata, u kratkom vremenskom razmaku ozbiljno zapretili, a u 50. minutu povećali svoje vođstvo na 2:0. Nakon greške domaćih igrača i izgubljene lopte na 30-ak metara od gola, loptu je prihvatio Mehmedović i šutirao sa nekih 15-ak metara, iskosa sa leve strane, Kojić je kratko odbio loptu do Luke Markovića kojem nije bilo teško da plasira loptu u mrežu. Stekao se utisak da se u toj situaciji mladi napadač Čukaričkog poslužio rukom, ali je sudija Mitić Milan ipak pokazao na centar.

Do kraja utakmice beležimo i isključenje gostujućeg fudbalera Veličkovićau 64. minutu zbog pokazanog drugog žutog kartona, kao i šansu Dušana Stankovića za domaće u 85. minutu.