Stara Pazova
BNS
Jedinstvo
Pobeda Dunava u Žitištu

Utakmicom u Žitištu, na gostovanju protiv ekipe Sveti Đorđe, za košarkaše Dunava startovao je drugi deo prvenstva u Prvoj muškoj regionalni ligi Sever. U izuzetno uzbudljivoj utakmici, Dunav je slavio rezultatom 75:77 (24:19, 19:18, 17:21, 15:19) i tako ostao neporažen i posle 14-og kola. Kao i u prethodnih nekoliko sezona u duelima ova dva tima, očekivala se vrlo neizvesna utakmica. Veoma kvalitetna ekipa Svetog Đorđa, posebno motivisana na svom, već poznatom "vrućem" terenu, pružila je odličnu partiju i od samog starta zadavala puno problema igračima Dunava. Tokom većeg dela utakmica domaći su bili u prednosti, u par navrata imali su i više od deset poena razlike u svoju korist. Na odmor se otišlo sa, za Dunav, prihvatljivih šest poena razlike u korist domaćina. U drugom delu igre, Alasi su odigrali bolje. Pokazali su karakter kada je bilo najteže i na nekoliko minuta pre kraja preokrenuli rezultat u svoju korist ali su se domaći brzo vratili pa se u poslednja dva minuta igrala neizvesna završnica. Više koncetracije, znanja i sreće, imali su Alasi i na kraju više nego zasluženo slavili rezultatom 75: 77 i ostvarili veliku pobeda na teškom gostovanju. U sledećem kolu Dunav na svom terenu dočekuje Hajduk iz Kule. Utakmica se igra u subotu 7. februara od 19h. Pozivamo sve navijače i prijatelje kluba da dođu u što većem broju i podrže Alase.