OFK Slatina
Branik
Hajduk Veljko
Radnički (Pirot) - Balkanski 2:0

Fudbaleri pirotskog Radničkog spremno ulaze u novu sezonu, u kojoj će pokušati da se ekspresno vrate u Prvu telekom ligu. Oni su u poslednjoj kontrolnoj utakmici savladali komšijske rivale iz Dimitrovgrada, sa kojima će se posle pola veka ponovo takmičiti u istoj ligi, rezultatom 2:0. Strelci za jednu od ekipa sa najvećom tradicijom u ove godine najjačoj Srpskoj ligi - istok, bili su Miloš Nikolić u 38. i Darko Vidanović u 50. minutu. Pred oko 200 gledalaca na stadionu Dragan Nikolić u Pirotu, po kišovitom vremenu, treneri oba rivala, koji sa različitim ambicijama ulaze u prvenstvo srpskoligaškog Istoka, Matić i Mitrović, iskoristili su poslednju priliku da isprobaju sve igrače na koje racunaju. Igrači oba kluba shvatili su ovaj susret kao da je u pitanju borba za bodove, pa su gledaoci mogli da uživaju tokom svih 90 minuta. Naročito je bilo sadržajno prvo poluvreme, kada su na teren istrčali starteri, a briljirao je u tom delu golman Balkanskog Branislav Petrović, do ovog leta čuvar mreže Piroćanaca. Više prilika za postizanje gola imali su domaćini, ali ni Dimitrovgradjani nisu ostajali dužni. Na gol se čekalo do 38.minuta. Drugi uzastopni korner izveo je Marko S. Nikolić, pronašao na drugoj stativi prezimenjaka štopera Miloša i ovaj je glavom zakucao loptu u mrežu.
Na samom početku drugog poluvremena kolosalnu priliku za Balkanski propustio je Vladimir Georgijev, koji je oteo loptu Stojanoviću, sam kao duh izleteo ispred Ristića, ali je u situaciji 1 na 1 pokušao da dribla golmana Radničkog, koji je bio uspešniji od njega. Po nepisanom pravilu kazna je usledila koji minut kasnije: Miljan Djordjević je prošao po desnoj strani, centrirao u srce peterca, a iz sumnjive pozicije loptu je u gol ubacio Darko Vidanović. Do kraja utakmice, tempo igre je opao, što zbog brojnih izmena, što zbog kiše, koja je sve jače padala.
Piroćanci u prvom kolu na svom terenu dočekuju leskovačku Dubočicu, dok Balkanski gostuje u Brusu ekipi Kopaonika. Obe utakmice igraju se u nedelju , 17. avgusta od 17 sati.

Radnički: Marko G. Nikolić, Savić, Marko S. Nikolić, Stojanović, Miloš Nikolić, Petrović, M. Djordjevicć, Ćirić, Vidanović, Mrdaković. Igrali su još: Ristić, Stanojević, Zeković, Janković, Martin Džunić, Sokolov, D. Djordjević, Miroslav Džunić, Cvetanovićc, Pejčić, L. Dzžunić, Osmanović.
Balkanski: Petrović, Čirić, Stamenković, Pešev, Markov, Stošić, Krstić, M. Kostić, Ivanov, Nikolić, V. Georgijev. Igrali su još: Milcev, Gligorijević, Videnović, Vasov, Milan Georgijev, J. Georgijev, Miodrag Georgijev, A. Kostić, Milanov, Cenić.