Srbobran
OFK Vrbas
Preporod
BFL: Somborski železničari prekinuli post

Devet nedelja bez pobede, ili tačnije zadnja pobeda 1. novembra 2014 godine nad Preporodom iz Novog Žednika,a posle toga pet poraza i četiri remija, skor je fudbalera somborskih železničara , koji su svoju prvu prolećnu pobedu ostvarili u VII kolu nastavka pred svojim navijačima nad ekipom Borca iz Bačkog Gračaca, koja je poslednja na tabeli Bačke Lige. Najzad su proradili strelci u ekipi crno-belih,a pobeđen je protivnik, koji je u Sombor doputovao sa svega dvanaest igrača,a njihovu nesreću uvećalo je i jedno isključenje njihovog igra;a na današnjoj utakmici sa raspoloženim domaćinima. Osvajanjem novih bodova, žakovci su povećali bodovni saldo, i sada Borcu beže 7 bodova, i nalaze se u grupi kllubova , koji imaju samo bod više od njih, i ta razlika nije nedostižna.

Današnju utakmicu na igralištu pored pruge posmatralo je nekoliko desetina gledalaca,a razlog su jesenji uslovi za igru, i utakmica na Gradskom stadionu u Somboru, gde je Radnički igrao sa Tekstilcom iz Odžaka, i to je bio derbi začelja u trećeligaškoj konkurenciji, i ujedno derbi klubova iz dve susedne opštine.

Za fudbalere domaćeg sastava, bilo je bitno pobediti u ovoj utakmici i prekinuti seriju loših rezultata i slabe efikasnosti. Izmenjeni sastav ekipe somborskih železničara, odigrao je utakmicu na rezultat,a tri gola i pobeda, dobro su legli na sve muke somborskih železničara pred nastavak takmičenja za narednih osam kola. Mrežu gostiju prvi je načeo Srđan Vuković u 22 minuti utakmice, jednim dobrim udarcem sa veće udaljenosti. Pet minuta kasnije, Vukas se našao na pravom mestu, i povisio na 2:0. Slomljenom timu iz Bačkog Gračaca, novu nedaću donelo je i isključenje Dušana Lazića u 44 minuti, pa je prvi deo utakmice nagoveštavao i konačni trijumf na kraju.

Međutim, gosti u nastavku igraju bolje, i više se zalažu.  Iako brojčano slabiji, u 51 minutu golom Čankovića, smanjuju rezultat na 2:1. Uvođenjem svežih snaga, u redovima crno-belih, dolazi do poboljšana igre, pa su pogađane prečka i stativa golmana Borca,a u samom finišu, golom Jovanovića u 86 minuti , stavlja se tačka na rezultat i konačnog pobednika ove utakmice.

Drugi gol na utakmici za ekipu ŽAK-a postigao je Vukas

BAČKA FUDBALSKA LIGA  XXII Kolo   ŽAK-BORAC (Bački Gračac)   3:1  ( 2:0 )

Sombor,18. april 2015 godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 50. Sudija Jeknić (Palić) pomoćnici Radić i Kubaji (Subotica) Delegat Đukanović (Subotica) Strelci : Vuković u 22, Vukas u 27 i Jovanović u 86 za Žak, a Čanković u 51 za Borac. Žuti kartoni Sazdanić i Vuković (ŽAK),a Čanković, Milošević i Krtinić (Borac). Crveni karton: Lazić (Borac) u 44 minutu.Igrač utakmice Slobodan Vukas (ŽAK)

ŽAK : Pavasović, Lakić(Mandić), Sazdanić, Vukelić, Vukas,Smilanovski(Bognar), Mijatović,Đukanović( Vidaković),Kovačević, Vuković i Jovanović.

BORAC : Obradović, Babić( Pokrajac), S. Stoisavljević,Krtinić,Milošević, Petrović, Čanković, Stanić, Agbaba, Lazić i D. Stojisavljević.