Voždovac
Voždovac
Novi Pazar
JSL: Donji Srem – Čukarički 1:2

Pred ovu utakmicu, postavljalo se osnovno pitanje: da li će se prekinuti „šestomesečni post“ Donjeg Srema, koji je poslednji put kao domaćin pobedio 29. septembra 2014. godine Radnički 1923 1:0.

Donji Srem - Čukarički

Posle uvodnih minuta bilo je očigledna želja domaćih fudbalera za pobedom. Ipak, prvu priliku ima Čukarički: u 5. minutu brza kontra gostiju, koja se završava vrlo neugodnim udarcem Slavoljuba Srnića. Srećom po domaćina, lopta prolazi pored desne stative gola Belića. Minut kasnije radost za Donji Srem: Todorović na nedozvoljeni način u svom kaznenonom prostoru zaustavlja Mirkovića, a za Dimitrijevića nije bilo dileme – penal! Spalević ga rutinerski pretvara u gol. Domaćin je uživao u prednosti 12 minuta: u 18. minutu Slavoljub Srnić utrčava u kazneni prostor domaćina i pored neodlučne odbrane Donjeg Srema loptu je plasirao u nebranjeni deo gola Belića. Par minuta kasnije Spalević lepo upošljava Lakićevića, koji sa oko 18 metara šutira , ali je Stevanović oprezan. Gosti su preko Stoljkovića izbiljno pripretili u 28. minutu, ali, sve se završil0 „samo“ lepim šutem. Da su u gosti bili „konkretnija ekipa“ videlo se u 30. minutu: Matić izvanredno proigrava Stoiljkovića, lep udarac, ali na sreću domaćina, „isprečila se stativa“. Ponadali su se navijači Donjeg Srema da slobodan udarac dosuđen na 22 metra od gola Čukaričkog može doneti promenu. Iz ovakvih pozicija Josimov je često znao da postigne pogodak, ali ne i ovog put: sve se završilo udarcem s ugla za domaćina. Konačno, u 44. minutu, posle centaršuta Josimova pred gol Čukaričkog, lopta dobija nezgodnu putanju i za malo da iznenadi Stevanovića.

Prvi zanimljiviji detalj u nastavku utakmice viđen je u 47. minutu, kada je Todotrović prihvatio odbijenu loptu domaćina i šutirao, ali, preko gola. Da su gosti više nego kvalitetna i organizovana ekipa videlo se najbolje u 72. minutu: brza kontra, koju je poveo iskusni Mirosavljević. Lepo je uposlio Rendulića, usledio je šut: Belić kratko odbija loptu, ali, samo do Stoiljkovića, koji je neometan šalje u prazan gol. Mogao je Donji Srem da izjednači u 76. minutu: Šarac je izbio ispred Stevanovića: usledio je šut, ali, samo u golmana gostiju. Poslednja prilika domaćina „za nešto više“ u 90. minutu: centaršut Spalevića sa desne strane na Bogunovića, udarac glavom , ali nedovoljno jako i precizno da bi došli do promene rezultata.

Šta reći na kraju? Teško je reći da Donji Srem nema igru, ali, lopta u gol neće, pa neće!

Po završetku utakmice, treneri su dali sledeće izjave:

- Ne znam više šta bi trebalo da se dogodi da bi pobedili na domaćem terenu. Namerili smo se na izuzetno ozbiljnu ekipu, među najboljim u Srbiji. Donji Srem nije na nivou Čukaričkog, ali, i ovog puta nismo imali sreće. Imali smo dva neiskorišćena zicera. Na žalost, sve je to naša nemoć, nesposobnost i neprimljenost. Radićemo u budućnosti da to ispravimo - Nebojša Vučković, Donji Srem.

- Dugi niz godina traje rivalitet Donjeg Srema i Čukaričkog, čak iz Prve lige. Ono što se očekivalo od igre Donjeg Srema i desilo se. Znali smo da, s obzirom na položaj na tabeli, nije u stanju da mirno odigra utakmicu. Sve što je napravio, napravio je zbog naših grešaka. Otvorili su meč na najbolji mogući način ranim golom. Međutim, što je jako pozitivno za nas, igrači sve više stiću samopouzdanje. I pored primljenog gola, nismo pali. Želeli smo gol i on je vrlo brzo i postignut. Pokušavali smo na sve načine da dođemo i do drugog. Posle našeg vođstva nismo se povlačili, jer smo znali da je Donji Srem vrlo neugodan u prekidima, pogotovo Josimov koji ima izvrstan prekid, kao i Spalević, Vukobrat i Prljević u skoku. U svakom slučaju, za taj gol viška bili smo bolji - Vladan Milojević, Čukarički.

Strelci: 1:0 Spalević u 6. iz penala, 1:1 S. Srnić u 18, 1:2 Stiljković u 72. Pećinci: Katpoint Arena. Gledalaca: 500. Sudija: Dejan Dimitrijević (Loznica). Žuti kartoni: Švonja, Prljević (Donji Srem), Todorović (Čukarički)

DONJI SREM: Belić 6,5, Lakićević 7, Josimov 6,5, Prljević 6,5, Vukobrat 6,5, Švonja 6,5, Moro 7, Jelić 6 (od 46.Bogunović 6,5), Spalević 7,5, Šarac 6,5 (od 87. Sinđić), Mirković 7 (od 80. Hristov).

ČUKARIČKI: Stevanović 7, Pjasentin 6,5, Todorović 6,5(od 64. D. Srnić), Stojiljković 7, Matić 7, S. Srnić 7, 5,Janković 6,5, Regan 7, Bojić 7 (od 70. Mirosavljević), Brežančić 7 (od 83. Stojković),Rendulić 6,5.

Igrač utakmice: Slavoljub Srnić.