RFK Grafičar
RFK Novi Sad 1921
Četrnaesta pobeda "plavo-belih" u sezoni
27.11.2023 OFK Beograd

OFK Beograd je zabeležio i četrnaestu pobedu u ovoj sezoni! Nakon velike borbe i slamanja protivnika u drugom poluvremenu, "romantičari" su trijumfovali nad ekipom ubskog Jedinstva rezultatom 3-0 (0-0).

Kao i prošle srede kada su igrali sa Tekstilcem, utakmica je odigrana po jako teškim uslovima pa su se fudbaleri oba hrabro tima borili sa snežnom vejavicom i nakvašenim terenom.  Pre početka meča igrači su podržali banerom borbu protiv nasilja nad ženama.

Prvo poluvreme nije dalo rezultatske promene, iako je viđeno dosta izglednih prilika, pre svega pred golom golmana gostujućeg tima, Popovića.

Otpor Jedinstva je trajao sve do 67. minuta kada Georgijević postiže lep gol glavom nakon centaršuta beka Stankovića sa desne strane.

Do kraja meča domaći postižu još dva pogotka. Prvo Kasalica daje gol glavom u suprotan ugao gola Jedinstva nakon nabačene lopte Kneževića. Kasalica je prvi igrač u istoriji "plavo-belih" koji je postigao gol za klub sa Karaburme u sva tri ranga takmičenja u kojima je klub igrao!

Tačku na ovaj susret i seriju lepih golova stavlja vezista Ilić koji, nakon što je presekao jedan napad Ubljana na sredini igrališta, vuče loptu ka golu protivnika i sa dvadesetak metara šalje prelepu parabolu u mrežu gosta. "Plavo-beli" su tako dva puta za četiri meseca pobedili Jedinstvo sa 3-0.

Ognjen Ilić je nakon meča izjavio sledeće: - "Veoma težak teren i vremenski uslovi za igru, ali bih pohvalio celu ekipu. Pokazali smo karakter, odigrali odlicnu utakmicu, izdigli smo se iz jednog lošeg rezultata pre dva kola, vezali dve bitne pobede i učvrstili se na prvoj poziciji. Dali smo tri lepa gola na ovoj utakmici i drago mi je da sam se i ja upisao u listu strelaca. Nadam se da ćemo nastaviti u istom ritmu kao i do sada."

Naredne subote od 13h "plavo-beli" gostuju na Novom Beogradu ekipi Radničkog.

Srpske lige Srpske lige Mozzart Bet Prva liga Srbije OFK Beograd Jedinstvo (Ub)