Radnički (NB)
Jedinstvo (Ub)
Metalac
OFK Beograd ponizio Grafičar iza juga "Marakane"

Grafičar i OFK Beograd su se poslednji put sastali na ovom istom mestu 30. marta 2019. godine, u okviru 19. kola Srpske lige Beograd, a rezultat je glasio 2:2. Te sezone Grafičar je zauzeo 1. mesto i plasirao se u Prvu ligu Srbije, dok je "Romantičarima" to pošlo za rukom tek ovog leta.

Gosti su u današnji meč ušli sa većim ambicijama, njihov cilj je osvajanje jednog od prva dva mesta koja vode u elitni rang takmičenja. Mali kuriozitet je da je u startnoj postavi gostiju nastupilo 7 igrača koji su u prethodnom periodu igrali za "grafose".

Domaći u početku imaju više od igre, ali gosti prvi stvaraju stopostotnu priliku. Kahvić je u 13. minutu šutirao snažno sa oko 10 metara, Guteša brani nogom. Gosti su mnogo konkretniji u završnici, Nikola Mituljikić najpre u 21. minutu ne koristi pas Kneževića, sjajnom paradom Guteša mu je ušao u šut, ali dvadesetak sekundi kasnije nije propustio da realizuje bratsku asistenciju.

Nepuna dva minuta kasnije na semaforu je već stajao rezultat 0:2, strelac je ovog puta bio Knežević. Domaći kreću aktivnije u napade, a Radojevićev centaršut sa levog krila u 26. minutu završava na gornjoj gredi, lopta mu je prešla preko noge i iznenadila sve pa i golmana Popovića. Najlepši detalj prvog poluvremena viđen je u 31. minutu, drop-kik Markovića sa neka 22 metra završio je u levom gornjem uglu, Guteša je paradom samo pojačao utisak. Gosti su tako posle pola sata igre upisali nova tri boda i zatvorili knjigu.

Prividnu inicijativu u drugom poluvremenu ima Grafičar, igrao se 52. minut kada je Krsmanović dobro zagrejao dlanove Popovića udarcem sa uvice kaznenog prostora. Tempo je očigledno opao, naročito se to odnosi na goste koji žele utakmicu rutinski da privedu kraju, povukli su se na svoju polovinu i vrebaju šansu za završni udarac.

Takva taktika ˝romantičara˝ je upalila u 67. minutu, iz kontranapada stižu i do četvrtog pogotka, Knežević je idealno uposlio Georgijevića, ovaj je našavši se sam pred golom rutinski savladao Gutešu. Samo što je ušao u igru i Stanković je mogao da se upiše u strelce za goste, u 71. minutu se našao oči u oči sa Gutešom koji izlazi kao pobednik. Minut kasnije golman Grafičara nije mogao ništa nakon šuta Georgijevića sa 7-8 metara, to je već frapantnih 0:5. Vidljiv je totalni raspad sistema kod "grafosa", mada su mogli do počasnog pogotka u poslednjem minutu, samo da je Đukić gađao više levo ili desno, a ne pravo u golmana gostiju sa nekih 12-13 metara.

Posle današnje pobede OFK Beograd se učvrstio na čelu tabele sa 19 bodova, dok je Grafičar u zlatnoj sredini sa osvojenih 9. Prvenstvo se nastavlja idućeg vikenda utakmicama 8. kola, Grafičar će biti gost Tekstilca iz Odžaka, dok OFK Beograd ide na "Toyo tires" arenu gde će ih ugostiti još jedan pretendent na najviši rang Inđija.

GRAFIČAR - OFK BEOGRAD 0:5 (0:3)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Todorović Nemanja. STRELCI:  N.Mituljikić 21, Knežević 23, Markovic 31. i Georgijević 67. i 72.min (OFK Beograd).
GRAFIČAR: Guteša, Matić, Marić (Đurić), Petrović (Krsmanović), Mijatović (Fratrović), Vasiljević, Ćurić, Jovanović, Radojević, Ajdar (Stojanović), Mladenović (Đukić).
OFK BEOGRAD: Popović, Mimović, Gojković, Ilić, Knežević (Plavšić), Marković (Stanković), Đermanović, Kahvić (Georgijević), Nikolić, J.Mituljikić (Ivanović), N.Mituljikić (Bajić).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar OFK Beograd