Mladost GAT
Sjajan fudbal na Karaburmi u nefudbalskim uslovima
22.11.2023 OFK Beograd

Detalj sa meča - foto: print screen - youtube.com/@PrvaligaSrbijeOfficial

Romantičari su ponovo sa 14 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca na tabeli! Nakon 90 minuta rovovske borbe po nefudbalskim uslovima, u utakmici pune deŔavanja, OFK Beograd je zabeležio pobedu nad Tekstilcem rezultatom 2-0 (0-0).

Pred oko 300 svedoka viđena je sjajna utakmica između dva kvalitetna tima koja su izaÅ”la na teren da se nadigravaju. Dve prvoplasirane ekipe na tabeli izgarali su do poslednjeg atoma snage i junački se borili sa kiÅ”om i nakvaÅ”enim terenom i za to im treba odati sve počasti. Pohvale idu za njihov trud, ali i za fudbalsku predstavu koju su nam prikazali.Ā

Prvo poluvreme je bilo fudbalski slabije u odnosu na nastavak igre. Ipak, u tom delu utakmice viđamo nekoliko dobrih prilika koje su stvorili igrači oba tima.

U drugom poluvremenu viđamo odlučniju igru domaćih koji su stvoriliĀ nekoliko odličnih prilika. Samo je sreća spasila goste. Ipak, u 55. minutu meča konačno i zasluženo "plavo-beli" dolaze doĀ prvog pogotka i vođstva. Stanković ubacuje loptu sa desnog boka i pronalazi usamljenog Kneževića koji upućuje udarac glavom, a Georgijević iz peterca loptu skreće u gol Tekstilca.

Nakon gola ponovo viđamo prilike na obe strane. Gosti su jako neugodni u napadu, ali golman domaćih Popović se istakao u nekoliko situacija i bio nereÅ”iva prepreka za igrače iz Odžaka.

Do kraja utakmice domaći postižu joÅ” jedan pogodak i koriste brzu kontru nakon presečenog napada gosta. Dobrim pasom u prazan prostor izbačen je Nikola Mituljikić koji rutinski Å”alje loptu u gol Tekstilca za konačnih 2-0. U nedelju u 13h OFK Beograd dočekuje ekipu Jedinstva iz Uba.Ā