"Građevinari" odoleli u Bariču bezidejnoj Prvoj iskri

U Bariču je Prva iskra negostoljubiv domaćin, ove jeseni su to iskusili svi njihovi protivnici osim komšija iz Obrenovca koji su uspeli da ih savladaju. Na drugoj strani Rad se od pet gostovanja sa četiri vratio pognute glave, izuzetak je Torlak kog su jedino savladali.

Posle početnog ispitivanja snaga domaći stvaraju prvu stopostotnu priliku u 19. minutu, udarac Adamovića iz blizine uspešno je odbranio Martinović. Gosti ne sede skrštenih ruku, igrao se 32. minut kada je Luka Nenadović šutirao glavom sa 12-13 metara, lopta je završila iznad prečke. Osim te dve šanse zabeleženo je i par šuteva sa ivice kaznenog prostora koji nisu našli pit do mreže, Živkovića i Dragića kod domaćih i Luke Nenadovića u gostujućoj ekipi.

Nastavak je doneo angažovaniju igru Baričana, trener Enes Malići u pauzi je izvršio tri izmene i pogodio je. Rezervista Diković u 47. minutu dovodi domaće u vođstvo, lob udarcem sa desetak metara prevario je istrčalog Martinovića.

Gosti se potom polako otvaraju, a Trkulja u 63. minutu nakon brze kontre uspeva da poravna rezultat. Gosti ubrzo ostaju sa deset igrača na terenu, Andrej Rupar zbog prigovara dobija dva žuta kartona u kratkom vremenskom razdoblju. Domaći lepu akciju napadačkog reda ne koriste u 73. minutu, šut Ristovskog iz ugla je panterskom paradom izvadio Martinović. Golman gostiju se istakao odbranom i u 87. minutu posle snažnog i preciznog šuta Aleksića sa 22 metra i tako izrastao u junaka utakmice.

Branio se gost sa igračem manje i odbranio, svi napadi domaćih ostali su bez rezultata, igra bezidejna i bez rešenja. Čak su "građevinari" mogli i do sva tri boda samo da je malo precizniji bio Luka Nenadović u drugom minutu nadoknade.

Baričani naredno kolo gostuju na Zvezdari, a Rad se na svom stadionu "Kralj Petar prvi" sastaje sa Ušćem.

PRVA ISKRA - RAD 1:1 (0:0)

STADION: Prva iskra. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Lakićević Nenad. POM.SUDIJE: Šćepanović Bojana i Gavranić Jovan. STRELCI: Diković 47.min (P.iskra), Trkulja 63.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Garić i Ristovski (P.iskra). CRVENI KARTON: A.Rupar 68.min (drugi žuti) (Rad).

PRVA ISKRA: Stošić, Nikolić (Diković), Dragić (Starčević), Garić, Adamović, Proković, Živković (Ristovski), Savić (Ristić), Marković, Stajić, Aleksić.

RAD: Martinović, S.Rupar, Samardžija (Radošević), A.Rupar, Trkulja, Bezarević, L.Nenadović, Repac, Popesković (Bojović), Panev (Nikolić), N.Nenadović (Petijević).

Jedinstvo 2 : 1 Torlak
Budućnost 1 : 3 Zvezdara
Prva iskra 1 : 1 Rad
Ušće Novi Beograd 3 : 1 Brodarac
BASK TEK 0 : 1 GSP Polet Dorćol
PKB 1 : 3 Teleoptik
Zemun 2 : 1 Sinđelić
Radnički 3 : 1 Studentski grad