Podela bodova u susretu Župe i Kušiljeva

Detalj sa utakmice - foto: Žarko Arsić

Fudbaleri Župe su juče dočekali ekipu Kušiljeva. u okviru 9. kola Zona "Zapad". Već u 2. minutu domaćin nije iskoristio poklon gostiju kada jedan odbrabeni igrač vraća loptu golmanu i čini to veoma loše a Lisinac to ne koristi. I kao što obično biva gosti to kažnjavaju u 10. minutu Milić pogađana na asistenciju Mitakovića 0:1. Gosti su duplirali prednost u 40. minutu posle greške Miloševića Milić se po drugi put upisuje u strelce 0:2. Isti igrač je bio u prilici pred kraj poluvremena kada izlazi 1 na 1 šutira, a golman Marko Blagojević loptu izbacuje u korner.

U drugom delu domaćin kreće ofanzivnije i u 47. minutu smanjuje na 1:2 posle centaršuta Ilije Blagojevića Stepić glavom šalje loptu iza leđa golmana Juga. Nisu imali rešenje domaći fudbaleri za Filipa Milića koji prihvata loptu i pada u šesnestercu a sudija Miodrag Milošević je samo odmahnuo rukom. U 56. minutu velika greška Stepića ali ni to ne koristi Stanko Gojković tačnije njegov šut brani Marko Blagojević. Još jednom je golman Župe odlično intervenisao u 70. minutu kada je šutirao Milić. Bod domaćoj ekipi doneo je Lisinac u 74. minutu sjajno je prihvatio loptu i u padu lop udarcem postiže gol za konačnih 2:2.

Na kraju utakmice trener domaćina nije hteo da se pozdravi sa prvim pomoćnikom Lukom Matićem iz Ćuprije koji se poneo veoma nepristojno pritom je opsovao trenera domaće ekipe što je izazvalo veliki revolt kako domaće publike tako i igrača. Kako je rekao Miodrag Jovanović da ovo nije doživeo u igračkoj tako u trenerskoj karijeri.

ŽUPA - KUŠILJEVO 2:2 (0:2)

Aleksandrovac-Stadion Župe. Gledalaca: 200. Sudija: Miodrag Milošević (Jagodina) 6. Strelci: Stepić u 47. minutu, Lisinac u 74. minutu za Župu, a F.Milić u 10. i 40. minutu za Kušiljevo. Žuti kartoni: Cvetić (Župa), Dobrota,Živanović, Milić, Živaljević, Krstić (Kušiljevo). Igrač utakmice: M.Blagojević.

ŽUPA: M.Blagojević 7,5, Cvetić 6,5, Bašić 6,5, Stepić 6,5, Kovačević – (Ivanović 5,5), Milošević 5,5, I.Blagojević 7, Aleksić 6,5 (Milić 6), Lisinac 6,5, Terzić 6 (Đorđević -), Vuletić 5,5.

KUŠILJEVO: Jug 6, Dobrota 6, Živanović 6, Ste.Gojković 6 (A.Marković 5,  Mijajlović-) , Sta.Gojković 6,5, Novaković 6,5, Milić 7,5, Živaljević 7, Simić 6, R.Marković 6 (Krstić-), Mitaković 6,5.