Petlići FK Bane četvrti na turniru u Linjanu

Dečaci FK Bane rođeni 2012.godine, osvojili su četvrto mesto na m đunarodnim turniru European Trophy u Italijanskom letovalištu Linjano. U borbi za plasman u finale, petlići Bana poraženi su od odlične ekipe Lokomotiva iz Zagreba rezultatom 3:1. Raščani su odigrali odlično prvo poluvreme koje su rešili u svoju korist golom Bogojevića,posle kornera. U nastavku dečaci iz Zagreba uspeli su da preokrenu rezultat i golovima Šušnjića, Bevande i Beusa upišu trijumf koji im je doneo plasman u finale.

U susretu za treće mesto, dečaci Raščanskog kluba poraženi su od ekipe Donatelo iz Udina sa 2:1. Italijanski tim je poveo preko Andrejića, da bi posle gužve u kaznenom prostoru italijanske ekipe, Đorđević bio najprisebniji i poslao loptu u mrežu golmana Fondalea. Najbolji igrač ekipe iz Udina Andrejić, polovinom drugog dela po drugi put se upisao u listu strelaca za konačnih Donatelo Udine - Bane Raška 2:1

Prvo mesto na ovogodišnjem turniru u Linjanu, osvojila je ekipa FK Derbi iz Novog Sada. U finalu, rezultatom 1:0, bili su bolji od Lokomotive iz Zagreba.

FK Bane (2012) četvrto mesto na turniru Linjano (Italija)