Derbi kola u Dobanovcima pripao Zemunu

Derbi kola danas je odigran u Dobanovcima gde su se sastali papirnati favoriti za prelazak u viši rang. Tribine su bile dobro popunjene, a ljubitelji fudbala imali su šta da vide.

Gosti su rano poveli, strelac za Zemun bio je Svetličić na isteku 7. minuta. U 13. minutu lako je moglo biti 0:2, samo da je malo precizniji bio Božić na centaršut Đorđevića, sa svega dva metra udaljenosti poslao je loptu kraj stative. Uzvraćaju domaći, Stoisavljević se u sledećem napadu našao sam pred golmanom gostiju, pokušaj loba bio je neuspešan pa je lopta završila u naručju Davidovića.

Ofanzivnu igru zeleno-plavi krunisali su drugim pogotkom u 20. minutu, ovaj put strelac je bio Đorđević preciznim udarcem sa 16 metara. Zemun je u prvoj četvrtini utakmice plenio igrom i efikasnošću. Potom su ciljano spustili ritam i umrtvili igru, a u 44. minutu preko Tabakovića stigli do velikih tri gola prednosti. Asistent kod ovog pogotka bio je najzapaženiji igrač u prvom poluvremenu Đorđević.

Dobanovčani su lepo otvorili drugo poluvreme, Đurić je u 48. minutu smanjio zaostatak prizemnim udarcem sa desetak metara. Rani gol ulio je nadu domaćim igračima u preokret, ali napadaju stihijski i ne stvaraju šanse. Nasuprot njima Zemun u brzom kontranapadu ima kolosalnu priliku u 66. minutu, ali Jordanov brani pokušaj Bogdanovića da ga savlada. Međutim u 68. minutu golman Budućnosti nije mogao ništa da uradi posle šuta Marka Stojanovića sa 14 metara, gosti ponovo odlaze na bezbednih tri razlike.

Igra se ponovo više na polovini Zemuna, a Zorica i Stoisavljević kod domaćih iz povoljnih situacija nisu bili najprecizniji između 73. i 75. minuta. U 90. minutu posle pogibeljnog starta domaćeg igrača Radojičića nad Božićem izbila je tuča na terenu, a sudija je potom podelio po dva crvena kartona igračima na terenu i po jedan rezervistima sa klupe.

Utisak o utakmici malo je pokvario neuralgični detalj na kraju, ali sveobuhvatno viđen je kvalitetan fudbal naročito od strane ekipe iz Gornje varoši. Sledeće nedelje Budućnost gostuje Radničkom u Obrenovcu, a Zemun u Ugrinovačkoj dočekuje Prvu iskru iz Bariča.

BUDUĆNOST - ZEMUN 1:4 (0:3)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Perišić Nemanja. STRELCI: Đurić 48.min (Budućnost), Svetličić 7, Đorđević 20, Tabaković 44. i M.Stojanović 68.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Aćimov, Stojanović, Lučić, Donevski i Zorica (Budućnost), Kiso, Tabaković i Pavlović (Zemun). CRVENI KARTONI: Radojičić, Topalović i Radović (klupa) 90.min (Budućnost), Božić, Jovanović i Lekić (klupa) 90.min (Zemun).

BUDUĆNOST: Jordanov, Aćimov (Đorđević), Lučić, Donevski, Radović (Radojičić), Stojanović, Tenjović (Topalović), Đurić (Dimić), Stoisavljević, Nikolić (Dejanović), Zorica.

ZEMUN: Davidović, P.Stojanović, Božić, Đalović, Mijailović, Tabaković (Bogdanović), Svetličić, Bacanović (M.Stojanović), Kiso (Jovanović), Đorđević (Miletić), Pavlović.

Jedinstvo 1 : 0 GSP Polet Dorćol
Brodarac 0 : 2 Teleoptik
Rad 2 : 1 Sinđelić
Zvezdara 1 : 0 Studentski grad
Torlak 0 : 0 Radnički
Budućnost 1 : 4 Zemun