Deveta pobeda Konstantina, "pala" i Sloga

Košarkaši niškog Konstantina slavi su protiv kraljevačke Sloge rezultatom 82:71 (20:13, 22:15, 20:20, 20:23) u meču 9. kola Košarkaške lige Srbije, koji je odigran u hali Čair. Najefikasniji u redovima Nišlija bili su Nemanja Barać sa 16 i Mladen Vitković sa 11 poena. U redovima Sloge ubedljivo najbolji učinak imao je Radonjić sa 24 poena.

Nemanja Barać, najefikasniji u niškom timu; foto: Vanja Keser

Početak meča protekao je u poenterskom dosta neefikasno. Obe ekipe su imale dosta problema u realizaciji napada, pa je nakon 6 minuta košarke rezultat glasio 10:10. Igrači Konstantina su dosta statično delovali u odbrani i omogućavali dosta otvorenih šuteva gostima.

Sa druge strane, u napadu je jedino išao šut za 3 poena, gde su pogađali 2 puta Vitković i jednom Barać. U redovima Kraljevčana najraspoloženiji je bio Vuletić, koji je prodorima dosta mučio domaće košarkaše. Poluhorogom Tasića i trojkom Veličkovića, Konstantin prvu deonicu rešava u svoju korist rezultatom 20:13.

Rasplamsala se igru na početku drugog kvartala. Trojkom Đorđevića gosti otvaraju četvrtinu, sa druge strane istom mera uzvraća Despotović, a onda Veličković krade loptu i lepo asistira Tasiću, koji efektno zakucava. Oba tima su potom uplovile u ritam igre koš za koš, gde je Konstantin raznovrsnim rešenjima u napadu čuvao stečenu prednost.

Na drugom kraju terena, ekipa Sloge je dosta zadavala problema defanzivnoj postavci Nišlija, povratnim dodavanjima na šut za 3 poena. Treba istaći i sjajnu rolu mladog Nišlije Vukana Stojanovića, koji je sa 3 poena i asistencijom pokazao deo svog raskošnog talenta. Kako se bližio odlazak na „veliki odmor“ domaći su dodali gas i sjajnom odbranom i izvrsnom tranzicijom počeli da „lome“ rivala.

Poenima iz kontre Vučićevića, Vitkovića i Đorđevića Konstantin pravi seriju od 11:0 i stvara kapitalnu prednost pred odmor. Na kraju prvih 20 minuta na semaforu je stajalo 42:28 za domaće.

Na početku treće deonice preslikana situacija kao na startu utakmice. I jedna i druga ekipa je muku mučila sa realizacijom, u čemu su prednjačili domaći, pa je Marko Cvetković bio prinuđen da zatraži minut odmora, koji je donekle urodio plodom. Poenima Obrenovića i Tasića Konstantin prvai mini seriju 4:0, ali u odbrani je i dalje „škripilo“.

I dalje je dosta muka Nišlijama zadavao šut spolja, ali na sreću po domaće košarkaši Sloge nisu bili precizni. Na krilima Baraća i Đorđevića usledila je serija domaćih 8:0, čiji je epilog maksimalnih +18 u 28. minutu (58:40). Međutim, poziv na oprez za domaće košarkaše pred kraj trećeg kvartala bila je serija gostiju od 5:0, kojom je završen treći period. Na ulasku u zadnjih 10 minuta, Konstantin je imao identičnu zalihu kao na poluvremenu – 62:48.

Bolje je Sloga otvorila poslednju četvrtinu. Serija 6:2 za goste bila bi još bila ubedljivija, da nije bilo Nemanje Baraća. Sjajnom rampom zaustavio je sigurne poene Radonjića na polaganju, a onda položio u napadu.

Mučili su se Cvetkovićevi puleni sa ofanzivnim skokom Kraljevčana, ali je Despotović trojkom vratio Konstantin na +15 u 33. minutu (69:54). Uspeli su domaći da odbiju i taj poslednji nalet gostiju iz Kraljeva, pa su do kraja meča dobili priliku najmlađi igrači u redovima Konstantina – Savić, Vučićević i Mladenović.

KONSTANTIN - SLOGA 82:71 (20:13, 22:15, 20:20, 20:23)

Hala Čair, Niš

KONSTANTIN: Veličković 5 (7as), Despotović 8, Đorđević 7, Mladenović 2, Barać 16 (6sk, indeks 25), Vitković 11, Ostojić 7, Tasić 8, Savić, Stojanović 7, Obrenović7, Vučićević 4.

SLOGA: Vulić, Jokić 11, Stamenić, Stefanović 3, Vuksanović, Đorđević 10, Gudžulić, Vuletić 6, Todorović 13, Radonjić 24 (8 sk, 25 indeks), Kovačević, Tadić 4.

FMP 76 : 40 Jagodina
Borac 73 : 76 Vojvodina Srbijagas
Konstantin 82 : 71 Sloga
OKK Beograd 75 : 81 Smederevo 1953
Napredak Rubin 56 : 70 Spartak