Ivanjica
Tisa eliminisala prvoligaŔa
22.02.2024 Stevan Davidović

Zajednički snimak igrača Tise i SAS-a (foto: Ranko Janjić)

Prvorazredno iznenađenje u osmini finala futsal Kupa Srbije priredio je trećeligaÅ” Tisa, poÅ”to je na svom parketu, u izuzetno uzbudljivoj utakmici, savladao prvoligaÅ”a iz Zrenjanina, ekipu SAS 4:3 (2:0).

Početak susreta protekao je u laganom ritmu ispitivanja snaga, da bi u 18. minutu Miodrag Pelengić doveo Tisu u vođstvo (1:0). Nastavili su domaći sa dobrom igrom, ređale su se prilike, da bi tek u poslednjem minutu prvog dela utakmice, bljesnuo Žarko Kobiuljski i udvostručio prednost domaćinu (2:0), Å”to je bilo i rezultat prvog dela utakmice.

Zrenjaninci su silovito otvorili drugi deo utakmice, imali nekoliko prilika, ali je Ćurčić bio nesavladim. U 22. minutu domaći su ostali bez svog kapitena golmana Zorana Ćurčića, poÅ”to je oÅ”tro startovao na protivničkog igrača, koji je bio u prilici da postigne gol, pa je dobio direktan crveni karton. Na golu ga je zamenio Strahinja Vasković. Da je isključenje Ćurčića bio veliki Å”ok za domaćina, potvrđuje i podatak da su gosti iskoristili prednost igrača viÅ”e i preko Blagoja Markovića u 23. minutu smanjili na 2:1. Brzo su domaći sredili svoje redove, da bi u 27. minutu NebojÅ”a Đukić ponovo Tisi ostvario prednost od dva gola (3:1). Zrenjaninci su uzvratili veoma brzo i BoÅ”ko Kvrgić u 28. minutu smanjuje na 3:2, kada se prilikom intervencije i povredio golman Vasković, Å”to je bio veliki problem poÅ”to je ulogu golmana morao da prihvati NebojÅ”a Đukić i možemo reći da je tu ulogu do kraja susreta odlično obavio.

Novobečejci su u zavrÅ”nici delovali veoma sigurno, a kada je Pelengić u 34. minutu povisio na 4:2, bio je to dodatni motiv da protiv iskusnog rivala borbenom igrom sačuvaju stečenu prednost. U samoj zavrÅ”nici Zrenjaninci su drugom golom Kvrgića u 38. minutu uspeli samo da ublaže poraz na 4:3, Å”to je bio i krajnji rezultat. Na kraju zavladalo je velika radost u redovima Tise, kao i njihovih navijača.Ā  Ā

Tisa - SAS 4:3 (2:0)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 150. Sudije: Bojan Graovac (Ruma), Branislav Ljubinković (Ruma), Predrag Vujić (Kula). Strelci: 1:0 Pelengić u 18, 2:0 Ž. Kobiljski u 20, 2:1 Marković u 23, 3:1 Đukić u 27, 3:2 Kvrgić u 28, 4:2 Pelengić u 34, 4:3 Kvrgić u 38. minutu. Žuti kartoni: IkraÅ”ev (Tisa), R. Marković, Kvrgić (SAS). Crveni karton: Ćurčić u 22. minutu (Tisa).

Tisa: ĆURČIĆ, IKRAŠEV, ĐUKIĆ, Ž.KOBILJSKI, DRAŽIĆ, Vasković, Zeljković, Pelengić, Ostojić, Stojanov

SAS: RODIĆ, RANKO MARKOVIĆ, ŽIVANOV, PETROVIĆ, RADENKOVIĆ, Maran, Blagoje Marković, Kvrgić, Kulić, Stojaković

PiÅ”e: Stevan Davidović