Forum
Tisa pobedom obezbedila drugo mesto
21.11.2023 Stevan Davidović

KMF Tisa, korak iz vodećeg Foruma (foto: Stevan Davidović)

Mada su u Suboticu, na utakmicu 7. kola Futsal lige Vojvodine, otiÅ”li sa samo 7 igrača, Novobečejci su sa uspehom okončali poslednje jesenje gostovanje. To su nagovestili već na početku utakmice, kada su golom NebojÅ”e Đukića doÅ”li u vođstvo, međutim domaći su ubrzo sa dva brzometna gola Momčila Arežine i UroÅ”a Sedlića preokrenuli na 2:1. Njihovo vođstvo nije dugo trajalo poÅ”to je, Žarko Kobiljski izjednačio, a Marko Vujović ponovo Tisi doneo vođstvo. U poslednjem minutu prvog poluvremena, na sceni je ponovo Kobiljski, koji postiže svoj drugi gol za 2:4, Å”to je bio i rezultat u poluvremenu.

U drugom delu utakmice vodila ze izjednačena borba, sve do 28. minuta kada je Danilo Čeklić smanjio na 3:4 i nagovestio naizvesnu zavrÅ”nicu. Međutim zatvorili su Novobečejci sve prilaze svom golu, gde je bio veoma siguran Zoran Ćurčić, da bi u 38. minutu pitanje pobednika razreÅ”io, najbolji pojedinac ovog susreta, Žarko Kobiljski svojim trećim golom, za konačnih 3:5.

Ovom pobedom Tisa je prvi deo prvenstva zavrŔila na drugom mestu sa 13 bodova, dok je Full feel na poslednjem, osmom mestu, sa 6 bodova.

Full feel - Tisa 3:5 (2:4)

Subotica: Hala Tehničke Å”kole ā€žIvan Sarićā€œ. Sudije: Branko GrmuÅ”a (Petrovaradin), Dimitrije Matić (Å id), Stefan Radić (Novi Sad). Delegat: Boris Pravilović (Vrbas). Strelci: 0:1 Đukić u 5, 1:1 Arežina u 6, 2:1 Sedlić u 8, 2:2 Ž. Kobiljski u 10, 2:3 Vujović u 18, 2:4 Ž Kobiljski u 20, 3:4 Čeklić u 28. i 3:5 Ž. Kobiljski u 38. minutu. Žuti karton: Mitrović (Full feel).

Full feel: MITROVIĆ, DOÅ LOV, IVKOVIĆ, AREŽINA, DŽEVER, Å afranj, KuruÅ”ić, Janković, Sedlić, KotaraÅ”, Bondžić, Čeklić

Tisa: ĆURČIĆ, VUJOVIĆ, ĐUKIĆ, VINOVIĆ, DRAŽIĆ, Ž. Kobiljski, Stojanov

PiÅ”e: Stevan Davidović