Apatin
Pobedom Jedinstvo zadržalo drugo mesto
26.11.2023 Stevan Davidović

Ekipe Jedinstva i Metalca na početku utakmice - foto: Stevan Davidović

U 10. pretposlednjem kolu Prve lige Vojvodina, rukometaÅ”i novobečejskog Jedinstva zabeležili su osmu prvenstvenu pobedu, mnogo lakÅ”e nego Å”to se to očekivalo, protiv Metalca iz Futoga 32:21 (12:10) i tako se na najlepÅ”i način oprostilo od svojih navijača. Ovom pobedom Novobečejci su zadržali drugo mesto, sa 4 boda manje od vodećeg Potisja Pleteks iz Ade.

Sve do 11 minuta vodila se izjednačena igra, da bi posle 5:5 u 9. minutu, ekipa Đorđa Vujackova zaigrala neÅ”to agresivnije i u 26. minutu imala prednost 12:8. U zavrÅ”nici prvog dela utakmice, Novobečejci su imali slabu realizaciju, Å”to gosti iz Futoga koriste i sa dva uzastopna gola Luke Stojanovića smanjuju na 12:10, Å”to je bio i rezultat u poluvremenu.

Ukoliko je u prvom delu vladala rezultatska ravnoteža, u nastavku je viđena sasvim druga slika. Gosti iz Futoga se nisu mogli prepoznati, imali su toliko slabu realizaciju, da su domaći od 36 ā€“ 42 minuta napravi seriju 7:0 i praktično reÅ”ili pitanje pobednika. Naravno da za to ima velike zasluge i golman domaćeg tima Goran Živkov, koji je bio nesavladiv. Do kraja susreta trener Đorđe Vujackov pružio je priliku mlađim rukometaÅ”ima, koji su to iskoristili i svi koji su bili u protokolu (osim golmana) upisali su se u listu strelaca, među kojima i dvojica najmlađih, braća Nemanja i Nikola Koledin. Ā Ā

Za igrača utakmice proglaŔen je golman Jedinstva, Goran Živkov, koji je pored mnogo uspeŔnih intervencija, odbranio i 4 sedmerca.

U 11. poslednjem jesenjem kolu Jedinstvo igra u Apatinu sa istoimenom domaćom ekipom, dok Metalac u Futogu dočekuje Vojvoda Stepu.

Jedinstvo - Metalac 32:21 (12:10)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 125. Sudije: Ivko Rakićević (Novi Sad), Željko Joksimović (Petrovaradin). Delegat: Miodrag Aćić (Sombor). Isključenja: Jedinstvo 8 minuta, Metalac 0. Diskvalifikacija: Danijel Bajrović (Jedinstvo) u 46. minutu. Sedmerci. Jedinstvo 1 (1), Metalac 7 (3).

Jedinstvo: Macura 2, ToÅ”kov 5, Musić 5, Jovanov 2 (1), Nemanja Koledin 1, Strahinja Ristić 7, Bogojević 1, Dujin 1, Labus 2, Nikola Koledin 1, Spasojev 1, Antonović 4, OtaÅ”ević, Bajrović, Živkov

Metalac: Đokić, Baljak 3 (1), Kokić, Živković 2, Milan Knežević 2 (2), Stojanović 3, Jovičić 2, Mandić 4, Devetak 1, Fat 1, Terzić 2, Leđanac, Branislav Knežević 1

PiÅ”e: Stevan Davidović