Mladost TSK
Novobečejci preskočili i Slaviju
18.11.2023 Stevan Davidović

Nastavljena uspeÅ”na serija rukometaÅ”a Jedinstva (foto: Stevan Davidović)

U premijernoj utakmici 9. kola Prve lige Vojvodina, zanimljiv susret viđen je u Vrbasu, gde je silom prilika novosadska Slavija zakazala svoj duel sa novobečejskim Jedinstvom. U derbiju ovog kola, slavili su rukometaÅ”i iz Novog Bečeja, zahvaljujući sjajnom finiÅ”u sa 33:36 (17:22).

Samo u 2. minutu Slavija je bila u vođstvu (1:0), da bi potom izabranici trenera Đorđa Vujackova nagovestili da su na ovo gostovanje doÅ”li sa velikim ambicijama, usledila je serija 0:5, Å”to je itekako demoralisalo ekipu Slavije, koja je samo u 16. minutu stigla do gola zaostatka (10:11), da bi potom raspoloženi gosti ponovo bili veoma efikasni, pa su na odmor otiÅ”li zadovoljniji, sa pet golova prednosti (17:22).

Nastavak jeĀ  bio u znaku Novobečejaca sve do 51. minuta, kada je bilo (27:30), da bi potom Novosađani načinili seriju 3:0 i stigli do prvog izjednačenja 30:30. Sve do 58. minuta bila je rezultatska neizvesnost, da bi posle trećeg izjednaćenja (33:33), rukometaÅ”i Jedinstva golom Nikole Jovanova ponovo imali vođstvo. Slavija je potom, krenula na sve ili niÅ”ta, sa sedam igrača u polju, ne bi li stigla do novog izjednačenja. Međutim to im nije donelo prednost, na visini zadatka bio je golman Danijel Bajrović, brzo prihvatio loptu i uputio je u nebranjeni gol za 33:35. Bio je to pravi Å”ok za domaće rukometaÅ”e, ponovo su imali neuspeÅ”an napad, Å”to u samom finiÅ”u, najbolji pojedinac ovog susreta Vasko Krivokapić, koristi i svojim 12 golom, postavlja konačan rezultat 33:36.

U 9 kolu Slavija dočekuje ekipu Apatina, dok će Jedinstvo snage na svom terenu odmeriti sa ekipom Metalca iz Futoga.

Slavija (NS) ā€“ Jedinstvo 33:36 (17:22)

Vrbas: Centar za fizičku kulturu ā€žDrago Jovovićā€œ. Gladalaca 50. Sudije: Goran Ristić (Kikinda), Zoran Popov (Novi Sad). Kontrolor: Branislav Grgurević (Vrbas). Sedmerci: Slavija 3 (2), Jedinstvo 3 (2). Isključenja: Slavija 4, Jedinstvo 8 minuta.

Slavija: Zekić, Radenković 1, Jokić 4, Laketić 3, Čeleketić, DraÅ”ko 6 (2), Borojević 3, Raković, Stankov 8, Jovanović, Radonić, Čavić 8

Jedinstvo: Nemanja Koledin, Musić 1, Skuban 1, Jovanov 5 (2), Strahinja Ristić 9, Krivokapić 12, Dujin, Labus 2, Nikola Koledin, Spasojev 2, antonović 3, Bajrović 1, Živkov

PiÅ”e: Stevan Davidović