Temnić 1924
Kušiljevo
Prvi poraz Trsteničana na svom terenu kraj Morave

FK Trstenik PPT- foto: D.Ivanović

Lider na tabeli Zone "Zapad" Morava 1918 iz Ćuprije odnela je sva tri boda iz Trstenika, pobedivši u 19. kolu trećeplasirani Trstenik PPT u poslednjem minutu utakmice, minimalnim rezultatom 0:1.

Poluvreme je završeno bez golova a jedini pogodak za goste postigao je Vasilije Ratković pod sumnjivim okolnostima jer se mnogi pitaju da li je lopta prešla gol liniju. Ipak sudija Lazar Nikolić je uvažio pogodak gostiju koji su tako iz Trstenika odneli tri važna boda i sada sa 48 bodova nadmoćno se nalaze na čelu tabele sa 10 bodova ispred drugoplasirane ekipe Temnić 1923, sa kojim se trsteničani sastaju u 20. kolu.

Ćupričani su bili bolji tim u prvih 45 minuta ali nisu imali ozbiljnijih prilika za pogodak. U nastavku utakmice drugačija slika, domaći su bili bolji tim i ofanzivniji, dva puta su njihovi igrači šutevima pogađali okvir gola, posle toga beležimo još dve stopostotne šanse ali bez rezultata i sportske sreće. Ovo je prvi poraz trsteničana na svom terenu kraj Morave. Sledeći susret je isto tako za njih težak ispit ali kako su nam rekli fudbaleri i trener Milić, boriće se za što povoljniji rezultat.