GSP Polet Dorćol
Teleoptik
Sinđelić
Zvezdari jesenje lovorike u Srpskoj ligi "Beograd"

Poslastica je ostavljena za kraj, zatvaranje jesenje polusezone obeležio je duel pre ovog kola dva vodeća tima Srpske lige "Beograd". U direktnom sudaru Zvezdare i Zemuna pala je odluka ko će prezimeti na vrhu tabele, a to su zahvaljujući nereÅ”enom ishodu ĖbulkeĖ. Gosti su bili hendikepirani nemogućnoŔću podrÅ”ke svojih vernih "Taurunum boysa" koji zbog incidenta u prethodnom kolu protiv "građevinara" imaju zabranu pristupa na tribine.Ā
Oba rivala u prvom poluvremenu igraju rezervisano, važnost utakmice je sputala igrače da pokažu svoje umeće. Nema smiÅ”ljenih akcija, igra se nepovezano, čak nema ni puno duela. Jedino vredno pomena su Å”utevi Jankovića i Gusnića u dva navrata na gol gostiju sa preko 20 metara, golman Zemuna je ostao nesavladan.Ā

Utakmica je bez ritma i u nastavku, Å”teta jer su tribine na Bulbulderu bile dobro popunjene. Prva ozbiljnija prilika viđena je tek u 65. minutu kada se Tabaković naÅ”ao na 7-8 metara od gola Zvezdare, ali je traljavo Å”utirao pravo u naručje Borjana.Ā

Igra dobija na tempu u poslednjem kvartalu, a u 72. minutu hrabrom intervencijom, padom u noge, golman gostiju StoÅ”ić otklanja opasnost ispred usamljenog Gusnića. Poslednju dobru Å”ansu za gol imao je domaći tim u 87. minutu, slobodan udarac sa 18 metara izveo je Vukićević, međutim loptu je poslao dobra dva metra iznad gola. Nije bilo golova, ali je bilo čak 9 žutih kartona, a najbolji akteri danaÅ”njeg duela bili su delioci pravde. NereÅ”enim rezultatom mogu biti zadovoljniji domaći igrači, jer su sa 34 boda osvojili jesenju titulu.Ā

ZVEZDARA - ZEMUN 0:0

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Rajković MiloÅ”. ŽUTI KARTONI: Bjedov, Pavlović i Janković (Zvezdara), Đalović, Bacanović, Mijailović, Svetličić, Subotić i Bogdanović (Zemun).
ZVEZDARA: Borjan, Janković, Gusnić, Avramovski, Pavlović, NiÅ”avić (Daničić), Vukićević, Bjedov (Kuzmanović), Milosavljev, Cvetković (Jakovljević), Jovanović.
ZEMUN: StoÅ”ić, Stojanović, Božić, Jovanović (Kiso), Đalović, Mijailović, Tabaković, Svetličić (Subotić), Bacanović (Stanojčić), Miletić (Bogdanović), Pavlović.