Levač
Mladi borac
Vimogradar u poslednjoj utakmici kao domaćin pobedio ekipu Blagotina

Arhivski snimak - foto: Žarko Arsić

Vinogradar iz Zleginja u poslednjoj utakmici kod kuće s’ obzirom da je ostalo još jedno kolo u kojem gostuju, dočekao je ekipu Blagotina iz Poljne. Utakmica bez rezultatskog značaja sa dosta šansi sa obe strane. Poveli su gosti već u 6. minutu posle greške odbrane domaćina Obradović ubacuje loptu a Vasiljević postiže gol glavom za svoju ekipu 0:1. Samo minut kasnije preti domaćin Zdravković šutira glavom, ali odlično interveniše goman Mitić. U 9. minutu domaćin ponovo preti Radović pronalazi Kneževića koji centrira lopta prolazi kroz peterac ali u šesnestercu nije bilo igrača domaće ekipe. Minaković je u 13. minutu oprobao šut iz daljine ali je šutirao daleko preko gola. Sporna situacija viđena je u 20. minutu kada je u šesnestercu oboren Radović bunili su se domaći fudbaleri traživši od sudije Mitrovića da dosudi kazneni udarac, ali je sudija nastavio igru. Domaćin stiže do izjednjačenja u 30. minutu odlično Zdravković proigrava Kneževića koji postiže gol za 1:1. Do preokreta Vinogradar stiže u 38. minutu Miladinović tek što je zamenio povređenog Ivana Nikolića postiže prelep go za svoju ekipu za 2:1. Imao je odličnu šansu Vasiljević kada krade loptu Gašiću šutira ali golman Radulac brani njegov šut.

U drugom poluvremenu Knežević je šutirao sa ivice šesnesterca ali je bio neprecizan. Gosti iz Poljne uspevaju da izjednače u 69. minutu na odličan centaršut Minaković postiže gol glavom za 2:2. Imali su domaći fudbaleri stopostotnu šansu pred kraj utakmice napravljen je faul nad Kneževićem iskosa sa desne strane domaćin izvodi slobodan udarac Miladinović šutira glavom golman Mitić delimično otklanja opasnost a iz odbitka loptu domaći fudbaleri šalju pored leve stative gola Mitića. Šansu koju nisu iskoristili u prehodnoj akciji jeste u narednoj Maksić u 86. minutu postiže gol na asistenciju Kneževića za konačnih 3:2.

Vinogradar - Blagotin 3:2 (2:1)

Zleginje-Stadion Vinogradara. Gledalaca:100. Sudija: Slobodan Mitrović (Vitina) 7. Strelci: Knežević u 30. minutu, Miladinović u 38. minutu Maksić u 86. minutu za Vinogradar, Vasiljević u 6. minutu, Minaković u 69. minutu za Blagotin. Žuti kartoni: Milojević (Blagotin). Igrač utakmice Knežević.

Vinogradar: Radulac 7, Stepić 7,Gašić 7,5, D. Nikolić 7 (Milovanović 6,5), Knežević 7,5, Maksić 6,5, I .Nikolić 6,5 (Miladinović 7), Gajić 6,5, Zdravković 7,5, Radović 7, Lisinac 7.
Blagotin: Mitić 7, Milojević 6,5, B. Marković 7, Obradović 6,5, Minaković 7, Milošević 6,5 (N.Marković -), Vasiljević 7, M.Marković 6,5, Stanković 6,5, Simović 7, Mađarac 7.