Naftagas
Bečejci se ubedljivom pobedom oprostili od malobrojnih navijača
19.11.2022 V. Jankov

Bratska radost: Mlađi Igor čestita starijem Nenadu Kudriću na 14. golu u polusezoni - foto: V. Jankov

Srpskoligaš sa Tise oprostio se od navijača najubedljivijom pobedom. Da su iole skoncentrisaniji bili, Bečejci su mogli da nanesu daleko ubedljiviji poraz gostima iz Stanišića, a vodeći strelac lige Nenad Kudrić mogao je da odmakne rivalima na prestižnoj listi strelaca.

Istina, gosti su prvi pripretili, ali posle šuta Stojanovića u 11. minutu golman Bečejaca Milovanov je loptu izbacio van terena. Pet minuta kasnije, na centaršut Igora Kudrića glavom je dobro šutirao Varga, ali je Vezmar uspeo da skrene loptu u korner. Igrao se 29. minut, kada je Nenad Kudrić dobio loptu na tridesetak metara od gola protivnika, poveo je par koraka ulevo i onda sa dvadesetak metara levom nogom snažno i precizno šutirao u levi donji ugao kraj iznenađenog Vezmara. Do odlaska na odmor Žiža je u 35. minutu oprobao šut sa distance, a Milovanov na efektan način odbranio. Pripretili su gosti i u poslednjem minutu prvog dela, ali je Molnar bio isuviše ulevo, pa je lopra bila lak plen za Milovanova.

U nastavku su igralo uglavnom na polovini gostiju, a golovi su se nizali. Prvo je Nenad Kudrić u 53. minutu šutirao preko gola, pa onda na drugoj strani dva šuta Molnara u 56. i Matovića u 59. minutu sa distance i odbrane Milovanova. Nenad Kudrić je u 63, minutu bio „jedan na jedan“ sa golmanom, koji istrčava, skraćuje ugao i otklanja opasnost. Samo minut kasnije 2:0, a akciju domaćina snažnim i preciznim šutem u suprotan ugao završava Itan Derviši. Tri minuta kasnije, proradio je bratski tandem Kudrić. Igor je pronašao Nenada, a ovaj postiže svoj 14. gol u aktuelnoj polusezoni. U 70. minutu Nenad Kudrić je lepo prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i umesto da šutira u gol, želeo je nesebično da uposli saigrače i golman Vezmar je presekao centaršut. „Snajperista“ sa Tise se razigrao i krenuo sam ka golu rivala u 73. minutu, prilikom šuta je izblokiran, lopta se odbila do Dervišija i njegov šut je pogodio jednog od odbrambenih igrača Stanišića, a sve je pratio Igor Kudrić i postigao „prvenac“ u dresu Bečejaca.  Četiri minuta kasnije mlađi Kudrić je izveo „slobodnjak“ tako što je pronašao starijeg brata na levom boku, usledio je oštar centrašut i Derviši se bolje snašao od golmana Vezmara, a na semaforu je bio 5:0. Ionako mali broj gledalaca je tada počeo da napušta stadion, pa je više igrača bilo na terenu nego gledalaca na tribini, a Bečejci su se samo dodavali bez namere da nanesu teži poraz novajliji u srpskoligaškom fudbalu.

OFK Bečej 1918 - Stanošić  5:0 (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Nedeljko Domazetovski (Pančevo) 7. Strelci: N. Kudrić u 29. i 67, Derviši u 64. i 77. i I. Kudrić i 73. minutu za OFK Bečej 1918.

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Tedić 6, Varga 7, Ćuk 6,5 (od 73. Nonin -), Preradov 6,5, Tutnjević 7,5, Dabižljević 7, Derviši 8, Živanović 6 (od 62. Janković -), N. Kudrić 8,5, I. Kudrić 7,5.

Stanišić: Vezmar 5,5, Popović 5, Bjedov 5, Andrić 5, Stepančev 5 (od 46. Lazić 5), Matović 5,5, Žiža 5,5, Batori 5,5 Pjošta 5,5, Stojanović 5,5, Molnar 5,5.