Naftagas
U igri ispod srpskoligaškog nivoa, Bečejci uknjižili tri boda
22.10.2022 V. Jankov

Jedanaesti gol na 11. utakmici Nenada Kudrića - foto: V. Jankov

Bečejci i Kuljani nisu iskoristili idealne vremenske uslove za igru, nego su pružili partiju ispod srpskoligaškog nivoa. Momci sa Tise su pobedili i uknjižoli tri boda, ali su se propisno, pogotovo braća Igor i Nenad Kudrić, ispromašivali. Ustvari, uglavnom se igralo pred golom gostiju, ali bezidejno, a kada bi šutirali, to je bilo, uglavnom, traljavo i golman Kuljana Aleksandar Miljanović je odbranio nekoliko šuteva iz kojih su morali da se postignu golovi. Ipak, dva puta je savladan.

Prvi put je to bilo u 15. minutu. Kapiten Kuljana Masalušić je ispred „peterca“ oborio Popadića u sudija Goran Tešanović je pokazao na belu tačku. Izvođač najstrože kazne bio je Nenad Kudrić, čiji šut je golman Miljanović odbranio, ali je odbijena lopta ponovo stigla do Nenada Kudrića i sada je bio uspešan. Pet minuta kasnije mlaći Igor Kudrić je lepo prošao u solo krodoru, ali je golman Kuljana padom u noge otklonio opasnost. A onda kardinalana greška odbrane domaćina u 27. minutu i, posle ubacivanja sa leve strene Kočiš je sa desetak metara snažnim šutem pogodio mrežu za 1:1. Desetak minuta kasnije još jedna greška odbrane Bečejaca i Matijaševiću je bio otvoren put ka golu Milovanova, ali kako mu brzina nije jača strana, stigli su ga iz odbrane Bečeja i otklonili opasnost.

U nastavku se igralo uglavnom pred golom gostiju. NenadKudrić je u 53. minutu glavom šitirao i uzdrmao prečku. Onda je naišao period od tri minuta u kojem su Bečejci imali tri stopostotne prilike, dve Nenad i jednu Igor Kudrić, ali je u sva tri pokušaja golmanMiljanović bio uspnšniji. I umalo da stigne kazna. U 69. minutu je Abramušić opalio po lopti, ali je Milovanov uspeo da je izvadi iz samog levog gornjeg ugla i izbaci van terena. Najzad, u 75. minutu je Dabižljević dugom dubinskom loptom izbacio brzonogog Tedića, koji je obišao i istrčalog golmana, te mu je ostalo samo da plasira loptu u mrežu za konačnih 2:1.

OFK Bečej 1918 – Hajduk 1912  2:1  (1:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise: Gledalaca: 100. Sudija. Goran Tešanović (Srbobran) 7. Strelci: N. Kudrić u 15, Tedić u 75. minutu za OFK Bečej 1918, a Kočiš u 28. minutu za Hajduk 1912. Žuti karton: I. Kudrić (OFK Bečej 1918). Igrač utakmice: Aleksandar Miljanović (Hajduk 1912).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6,5, Hasičić 5 (od 46.Preradov 6), Varga 6,5 (od 85. Džarić -), Zeljković 6,5, Derviši 6,5 (od 78 Janković -), Dabižljević 7, Tutnjević 7, Živanović 5 (od 46. Tedić 6,5), I. Kudrić 6,5, N. Kudrić 6,5 (od 68. Čuk -), Popadić 6.

Hajduk 1912: Miljanović 7,5,Tadić 6 (od 46. Panjak 6),Masalušić 7, Bošković 6,5, Plavšić 6,5 (od 65 Potpara -), Abramušić 6,5, Šušnjar 6, Pozkozarac 6,5 (od 65. Velkovski -), Novaković 6 (od 46. Damjanović 6), Matijašević 6, Kočiš 6,5 (od 46. Trimanović 6).