Radnički 1923
VoŔa poražena od TSC-a
08.10.2022 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom ā€žKarađorđuā€œ od ekipe TSC-a rezultatom 1:2 u 14. kolu Mocart Bet Super lige Srbije. VoÅ”a je povela golom Čumića u 28. minutu, a TSC je preokrenuo golovima Luke Ilića u 32. i 44. minutu.

VoÅ”a je krenula ofanzivno na startu meča i već u drugom minutu uputila prvi ozbiljan udarac, UroÅ” Nikolić je proigrao Čumića, čiji je udarac iskosa sa desne strane zaustavio golman Ilić. Već u narednom minutu Å”ansu je imao Nemanja Nikolić, glavom je gađao preko gola.

TSC je uzvratio u 15. minutu preko Cvetkovića i joÅ” bolje u 22. preko Đakovca, ali je u oba navrata na mestu bio Carević.

Nakon toga, VoÅ”a je imala joÅ” dve prilike, preko Simića koji je Å”utirao sa 18 metara preko gola i Traorea, koji je posle kornera gađao glavom pored stative.

U 28. minutu Vojvodina je zaslužena povela posle odlične akcije, koju je započeo Simić na levom boku, a potom je UroÅ” prosledio do Nemanje Nikolića koji je maestralno spojio Čumića, a ovaj u punom trku izaÅ”ao na golmana i pogodio za 1:0. Ipak, prednost Vojvodine nije drugo trajala, poÅ”to je u 32. minutu posle jedne duge lopte Luka Ilić Å”utirao pored Carevića za 1:1.

U 40. minutu TSC je imao novu Å”ansu, nakon kornera sa leve strane, glavom je gađao Stojić, ali je ispred gola domaće ekipe u poslednjem trenutku loptu izbio Đorđević. Gosti su u 44. minutu uspeli da preokrenu, novim golom Ilića. Posle akcije po levom boku i povratne kroz peterac, prvo je Å”utirao Cvetković, Carević je na kratko intervenisao, ali se lopta odbila do Ilića koji je sa pet metara pogodio za 1:2.

Vojvodina je preuzela inicijativu na startu drugog poluvremena, ali se TSC odlično postavio u fazi defanzive i sprečavao ozbiljnije Å”anse pred golom Ilića. Milan Rastac je promenama pokuÅ”ao da promeni ritam u igri svoje ekipe, na poluvremenu je joÅ” Busnić zamenio Vitasa, a potom su i UroÅ”a Nikolića i Milosavljevića zamenili Zukić i Baraj.

Upravo je Baraj imao prvi ozbiljan Å”ut u drugom poluvremenu, u 67. minutu je sa ivice Å”esnaesterca Å”utirao za malo pored stative. TSC je prvi ozbiljan Å”ut u nastavku imao preko Milosavljevića, koji je u 73. minutu Å”utirao sa 15 metara pored gola. VoÅ”a je do kraja pokuÅ”avala da dođe do boda, joÅ” jednu Å”ansu u nadoknadi je imao Vukčević, ali je TSC uspeo da sačuva prednost i osvoji važne bodove.

U narednom kolu, Vojvodina gostuje Novom Pazaru, u petak u 17.00.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Carević ā€“ Lazarević, Vitas (od 46. Busnić), Traore, Đorđević ā€“ Topić, Milosavljević (od 63. Zukić) ā€“ Čumić (od 77. MalbaÅ”ić), U. Nikolić (od 63. Baraj), Simić ā€“ N. Nikolić (od 77. Vukčević).

TSC: Ilić, ĆaluÅ”ić, Stojković, Jovanović, Antonić, Stojić, Cvetković, Petrović, Ilić, Đakovac, Ratkov (od Milosavljević).

Izvor:Ā fkvojvodina.rs