Zvezdara
Teleoptik
Radnički (O)
Karaburma prijala "sokolovima"

OFK Beograd se dosadaÅ”njim učinkom istakao kao glavni pretendent za prvo mesto i ulazak u Prvu ligu Srbije. Na drugoj strani, danaÅ”nji gost je mlada i poletna ekipa razvojnog tima Čukaričkog koja zauzima 4. mesto na tabeli i igra zaista moderan fudbal.

Posle početnog ispitivanja Petković je napravio lepu akciju po krilu u 11. minutu i uputio povratnu na ivicu Å”esnaesterca odakle je Nikolić poslao loptu pola metra kraj gola "Romantičara". Domaći u nastavku preuzimaju inicijativu, a umalo nisu doÅ”li u vođstvo 21 minutu. Golman gostiju Lazarević je bespotrebno petljao sa loptom u svom kaznenom prostoru, oduzeo mu je Gogić i pokuÅ”ao da ga savlada, ali bezuspeÅ”no, lopta se potom odbila do Ranđića koji je opalio sa 14 metara, a već savladanog golmana gostiju spasao je Nikolić naÅ”avÅ”i se na gol liniji i odbranivÅ”i praznu mrežu.Ā

Najbolju priliku u dotadaÅ”njem delu meča propustio je BASK u 38. minutu. Pađen se naÅ”ao oči u oči sa Jevtićem koji je ostao pribran do zadnjeg momenta i svojom mirnoćom nadmudrio gostujućeg Å”pica. Domaćima pripadaju zavrÅ”ni minuti kada za nepunih 60 sekundi ćerdaju dve izgledne prilike. Najpre Kilibarda u 42. minutu Å”utira kraj gola sa 10 metara, a minut kasnije na njegov centarÅ”ut Mikan trese prečku sa svega 5 metara razdaljine.Ā

Drugi period igre pripada OFK Beogradu, Gogić posle solo prodora u 51. minutu pravi sebi Å”ansu, ali njegov Å”ut sa desetak metara Lazarević Å”alje vrhovima prstiju u korner. Tri minuta kasnije idealan centarÅ”ut Ratkovića, Kilibarda ne uspeva da pretvori u gol. Sa nekih 7-8 metara Å”utirao je glavom, tek za koji centimetar iznad prečke.Ā

Trenutak nadahnuća Grgića u 62. minutu doveo je goste u vođstvo. Sa preko 20 metara uputio je teledirigovani projektil u raÅ”lje gola domaćih. Nepuna dva minuta kasnije obrukao se centarfor Ofka Pavićević kada sa 5 metara Å”utira glavom preko gola i propuÅ”ta da utakmicu vrati u egal. Potom je i Ugrica u 72. minutu propustio Å”ansu za izjednačenje.Ā

Gosti zatim preko Pađena u 73. i Petkovića u 75. minutu imaju idealne prilike, kada ovi igrači izlaze sami pred golmana Jevtića, ali ih je on u oba navrata nadmudrio i sačuvao svoju mrežu.Ā

Poslednju nadu makar u izjednačenje propustio je Nedeljković u 88. minutu, lopta nakon njegovog Å”uta sa 15 metara je zavrÅ”ila 30-40 centimetara iznad prečke. OFK Beograd je i naredno kolo domaćin, ovog puta novajliji iz Lazarevca, ekipi Borca, dok BASK na Carevoj ćupriji dočekuje Studentski grad.Ā

OFK BEOGRAD - BASK 0:1 (0:0)

STADION: OFK Beograd. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Božović Goran i Ljubojević Bogdan. STRELAC: Grgić 62.min (BASK). ŽUTI KARTONI: Mikan (OFK Beograd), Nikolić, Lazarević i Antić (BASK).

OFK BEOGRAD: Jevtić, Popović (Maksić), Pantić, Gogić, Pavićević, Ratković, Kilibarda, Ranđić (Radman), Mikan (Radić), Nedeljković, Jovanović.Ā

BASK: Lazarević, Stojanović, Kadijević, Petković (Dacić), Antić, Obradović, Ajdar (Manov), Nikolić (KaÅ”iković), Pađen (Mirković), Đukić (Grgić), Fratrović.