Prva iskra
Mladost GAT
Mladost GAT
"Romantičari" četvorkom ispratili "optičare"

Romantičari protiv optičara, derbi 5. kola beogradske grupe srpske lige. Vreme i teren idealni za igru, a ekipe na startu susreta raspoložene za nadigravanje.

Ā

Domaći napadači su puno petljali kada bi se naÅ”li u protivničkom Å”esnaestercu, kao da su želeli da se uÅ”etaju sa loptom u gol. Do pogotka su ipak stigli u 24. minutu, na idealan centarÅ”ut Popovića, Pavićević je samo poturio glavu i sa 6 metara zatresao mrežu.

Posle primljenog pogotka gosti preuzimaju primat na terenu i kreću puno ofanzivnije da igraju. Ipak, domaći uspevaju ponovo da priprete, Mikan se u 39. minutu namestio na Å”ut na 18 metara, lopta je prohujala iznad same prečke. Poslednju priliku u prvom poluvremenu propustio je centarfor gostiju Minić u prvom minutu nadoknade, naÅ”ao se na 5 metara od gola sam, ali je traljavo Å”utirao te je Å”ansa otiÅ”la u nepovrat.

Teleoptik je mnogo bolji takmac u nastavku. Minić u 49. minutu propuÅ”ta kolosalnu Å”ansu, njegov Å”ut sa 7 metara golman domaćih Jevtić brani nogom. Mitić se i 3 minuta kasnije naÅ”ao na petercu sam kao duh, međutim ponovo se obrukao, Å”utirao je glavom nekih pola metra pored stative.

U jeku napada gostiju, domaći stižu do drugog pogotka u 65. minutu, strelac je Radić Å”utem sa preko 20 metara. Gostima kao da je uÅ”la voda u uÅ”i, Kilibarda postiže treći pogodak za romantičare u 71. minutu, za velikih 3:0.

Igra gostiju se raspala, OFK Beograd do četvrtog gola stiže u 74. minutu, strelac je Ugrica na asistenciju Radića. Za nepunih 9 minuta domaći postižu 3 pogotka. Radić je mogao u 85. minutu da petardira goste, međutim prebacio je gol sa 7-8 metara udaljenosti.Ā

Ovom pobedom OFK Beograd je ponovo na čelu tabele. Narednog petka romantičari će biti na iskuÅ”enju u Velikim Crljenima, dok Teleoptik u subotu pre podne dočekuje lazarevački Borac.Ā

OFK BEOGRAD - TELEOPTIK 4:0 (1:0)

STADION: OFK Beograd. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Delević VukaÅ”in. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Majstorović Marko. STRELCI: Pavićević 24, Radić 65, Kilibarda 71. i Ugrica 74.minl (OFK Beograd) ŽUTI KARTONI: Pavićević (OFK Beograd), Janković i F.Čermelj (Teleoptik).

OFK BEOGRAD: Jevtić, Popović (Radić), Pantić, Ugrica (Mrvić), Gogić (Maksić), Pavićević, Ratković, Kilibarda (Radinović), Mikan (Ranđić), Nedeljković, Jovanović.

TELEOPTIK: Gočmanac, Simunović, Adamović, F.Čermelj, Janković (M.Čermelj), Purić (Jovanović), Đurić, RaÅ”ković (Brnović), Minić, Blagojević (Stakić), Radić (Lekić).