Tutin
0 0 pre 3 godine
1 komentara
mubeblue
Prva pobeda i utakmica bez primljenog gola ove sezone za Sumadiju, sve to u prvoj utakmici novog trenera.
pre 3 godine 0 · 0

Šumadija se igrala sa Valjevcima

Šumadija je na stadionu pod Bukuljom, na debiju Jovice Damjanovića kao trenera na domaćem terenu, ostvarila prvu pobedu posle 6 početnih poraza. Dobroj igri i pobedi su kumovala i dva najnovija pojačanja, Aleksandar Dragačević koji je došao iz superligaša OFK Bačke i Ilija Milanović iz srpskoligaša TEK Sloge. U prvom poluvremenu čvrsta igra sa obe strane, uglavnom na sredini terena, a Šumadija najbolju priliku propušta u 30. minutu kada Arsenijević sa 5 metara, nakon centaršuta Dragačevića, loptu šalje visoko iznad prečke.

Šumadija je u nastavku izašla odlučnija da zabeleži pobedu, a izglednu priliku ne koristi povratnik Milanović u 50. minutu. Međutim Milovanović u 62. minutu posle solo prodora postiže vodeći pogodak, udarcem sa 7-8 metara iskosa. Šumadija ne prestaje sa atacima na gol Valjevaca i u 69. minutu postiže drugi pogodak. Nakon centaršuta, Milanović sa oko 16 metara hvata poluvolej i šalje loptu iza leđa nemoćnog golmana gostiju.

Tu nije bio kraj rapsodiji momaka u plavo-belim dresovima. Konačan rezultat je postavio rezervista Obradović u 81. minutu. Sa ivice kaznenog prostora je uputio loptu koja na svom putu ka golu kači jednog odbrambenog igrača i završava u levom donjem uglu. Sve nesrećne poraze i neiskorišćene šanse u dosadašnjem delu prvenstva, igrači Šumadije su danas iskalili na gostima iz Valjeva i ova pobeda i dobra igra daju nadu u opstanak. Aranđelovčani narednog vikenda gostuju u Tutinu, istoimenom klubu, gde će otići puni samopouzdanja i pokušati da pobedom pobegnu sa dna tabele, dok na drugoj strani Budućnost u Valjevu, u derbiju kola, dočekuje imenjaka iz Arilja.

ŠUMADIJA - BUDUĆNOST KRUŠIK 3:0 (0:0)

STADION: Gradski stadion. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Simić Predrag. POM.SUDIJE: Stojanović Nikola i Stojanović Ranko. STRELCI: Milovanović 62.min, Milanović 69.min i Obradović 81.min (Šumadija). ŽUTI KARTONI: Arsenijević i Milovanović (Šumadija), Lekić (Budućnost Krušik).

ŠUMADIJA: Nićiforović, Radičević, Mihailović, Božović, Radović, Radenković, Milisavljević, Arsenijević, Milanović, Milovanović, Dragačević, (igrali su još: Petrović, Obradović i Đalović).
BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Lekić, Gentić, Belušević, Drakulić, Josipović, Stanić, Soldatović, Kosić, Dželebdžić, Đorđević, (igrali su još: Plećić, Ristović, Boričić, Gavrović i Jovanović).