IMT
Rad
0 0 pre 3 godine

Zvezdi promašaji, Partizanu bodovi

Derbi omladinaca je opravdao očekivanja. Partizan vodi već od 5. minuta, posle prodora po desnoj strani Štulić je sa 13-14 metara odapeo projektil u suprotan ugao, Ćopić je bio nemoćan. Zvezdini omladinci od tog trenutka peuzimaju inicijativu i stvaraju brojne šanse. Stanković u 13. minutu, a potom i Bačanin u tri navrata, 23,27. i 31. minutu ne uspevaju da realizuju stopostotne prilike. U međuvremenu Štulić u 29. minutu pogađa stativu sa istog mesta odakle je pre toga postigao pogodak.

Domaći ipak dolaze do zasluženog izjednačenja u poslednjem minutu prvog poluvremena. Knežević je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Gočmanac je samo kratko odbio loptu, pritrčao je Bačanin i sa metra ćušnuo u prazan gol. Rezultatom 1:1 se otišlo na zasluženi odmor. Grković je u nastavku prvi pripretio šutiravši u 50. minutu iz blizine, ali Ćopić brani i izbacije loptu u korner. Na drugoj strani Lazetić sa par metara glavom šutira neprecizno u 56. minutu, a Kneževićev projektil sa 18 metara u 61. minutu završava pokraj same stative.

Kazna za Zvezdine promašaje dolazi iz kontranapada samo 2 minuta kasnije kada najspretniji u kaznenom prostoru biva Jović i sa peterca uspeva da savlada nemoćnog Ćopića za 2:1. Ćopić se potom odbranom istakao u 69. minutu nakon snažnog šuta strelca drugog gola Jovića. Zvezda na sve načine do kraja pokušava da ugrozi gol gostiju i izjednači, a najbliži golu su bili u prvom minutu nadoknade vremena, ali Lazić iz idealne šanse loptu šalje iznad gola. Iako su domaći prikazali više od igre i stvorili mnogo zrelije prilike, spretniji i sretniji gosti odnose kući sva tri boda.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:2 (1:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Anđelovski Novica. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Šutulović Ivan. STRELCI: Bačanin 45.min (C.Zvezda), Štulić 5.min i Jović 63.min (Partizan).
CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Despotovski, Petrović, Krstić, Đurić, Ćurić, Knežević (Stojanović), Stanković (Lazić), Bačanin (N.Mituljikić), Branković (J.Mituljikić), Lazetić (Pantić).
PARTIZAN: Gočmanac, Bojat, Grković, Stanković, Đorđević, Purić, Vlahović (Jovanović), Rašković, Petrović (Ilić), Štulić (Milovanović), Jović (Stojanović).