Kabel
Vranjanci poraženi i na kraju sezone: Dinamo - Loznica 2:3
19.05.2021 vranjenews.rs

Detalj sa meča - foto: FK Dinamo - Vranje

Vranjski Dinamo izgubio je od Loznice na domaćem terenu sa 2:3 (1:1), u poslednjem 34. kolu Prve lige Srbije u fudbalu.

Gosti su u vođstvo došli već u 10. minutu preko Gorana Matića, a izjednačio je Marko Keča u 28Slobodan Stanojlović je doveo goste u vođstvo u 51. minutu, da bi Dinamo izjednačio u 82. preko Davora Nedeljkovića.

Ipak, da Vranjanci ostanu bez bodova i u poslednjem meču ovogodišnjeg prvenstva Prve lige pobrinuo se fudbaler Loznice Nikola Milinković koji je tri boda svom timu doneo u 90. minutu.

Dinamo će se od naredne sezone preseliti u Srpsku ligu Istok u kojoj se od timova iz Pčinjskog okruga takmiči Pčinja iz Trgovišta.

Prvenstvo u Prvoj ligi u sezoni 2020/2021. Dinamo je završio kao trinaesti na tabeli sa 38 bodova. Vranjanci su u ligi ostvarili 11 pobeda, 5 nerešenih rezultata i doživeli čak 18 poraza, uz gol razliku minus 14.

Opstanak u ligi obezbedile su ekipe plasirane do desetog mesta, a ligu napuštaju timovi od 11. do 18. pozicije. To su osim Dinama leskovačka Dubočica, Radnički Pirot, Borac Čačak, Trajal Kruševac, Jagodina, Zemun i Sloga iz Kraljeva. Prva liga naredne sezone imaće 16 timova.

DINAMO OSTAO I BEZ BODA IZ SREMSKE MITROVICE

Utakmicu između Radničkog iz Sremske Mitrovice i Dinama iz prošlog kola, koju su Vranjanci napustili pri rezultatu 1:1 u 54. minutu, direktor Prve lige registrovao je službenim rezultatom 3:0 za Radnički. Vranjanci su teren napustili navodno nezadovoljni suđenjem glavnog sudije Milana Ilića.

Izvor: vranjenews.rs