28'
28'
20'
Čukin trokorak ka Evropi

Posle poraza od Partizana na stadionu JNA u 17. kolu, Ćukarički je u narednih 5 kola sakupio 13 bodova i približio se mestu koje vodi u Lugu Konferencije Evrope. Nasuprot njima, današnji gost sa Zlatibora je u nizu od samo dva narešena rezultata uz pet poraza na poslednjih sedam utakmica i bez obzira na promenu šefa stručnog štaba nalazi se u lošem rezultatskom momentumu. Dakle, bodovi su preko potrebni obema ekipama, sa različitim ciljevima, jednima za izlazak u Evropu, drugima za opstanak u eliti.

Gosti su utakmicu započeli iznenađujuće ofanzivno, a sa uzbuđenjima je počelo već u 4. minutu. Vukić je poslao projektil sa 22 metra, reprezentativni golman domaćih Petrović je briljantnom paradom izvadio loptu iz rašlji. U 12. minutu još jedan dobar udarac ka golu domaćina. Posle slobodnjaka koji je izveo Eliomar, intervenisala je odbrana Čukaričkog, a odbijenu loptu na 16 metara dočekuje Janjić i volej udarcem šalje nekih desetak centimetara kraj leve stative.
Gosti vrše strahovit presing na poslednju liniju Brđana i ne dozvoljavaju im da lako iznose loptu i organizuju napade, a u 29. minutu ponovo dolaze u priliku da povedu. Eliomar je sa 14 metara ciljao donji ugao, bravuroznom paradom Petrović ponovo spašava svoj gol.

Čukarički je prvi put ugrozio gol Zlatibora u 41. minutu, Mijailović je opalio po lopti sa 27-28 metara, a ona je svoj put završila na prečki. Ova šansa kao da je probudila domaće igrače i pojačavaju pritisak ka golu Zlatibora. U 44. minutu posle kornera koji je izveo Docić, najviši u skoku je bio Šapić, a lopta je posle njegovog udarca glavom očešala prečku i završila u gol autu. Već u sledećem minutu Birmančević prolazi po boku i ubacuje prizemnu lopotu u peterac, Pantić je brži od Čubrakovića, ali se lopta otkotrljala koji centimetar kraj stative. Tako je poluvreme završeno najnepopularnijim rezultatom, mada po je po igri i šansama moglo biti sasvim drugačije.

U nastavku vidimo drugačiju sliku na terenu, domaćin se probudio, vrši neprestane atake ka golu gostiju koji su primorani da se povuku na svoju polovinu terena. Posle udarca iz ugla u 53. minutu Šapić je iz blizine doveo domaće u vođstvo, bolje se snašao pored neodlučnog golmana Čubrakovića. Nakon dva minuta igre na semaforu je stajao rezultat 2:0. Birmančević je izašao sam ispred Čubrakovića i lobovao ga, a lopta je od stative završila u golu.
Brzopotezno primljenim golovima gosti su deprimirani i od tog šoka ne uspevaju da se oporave dok domaćin igra mudro, čuva prednost i ne srlja u napade, igru gradi strpljivo i osmišljenim akcijama pokušava da poveća svoje vođstvo. Šutevima sa distance Kovača i Čolovića domaći su bili najbliži promeni rezultata, ali lopte u oba slučaja završavaju u naručju Čubrakovića.

Zlatibor je jedinu priliku da smanji rezultat imao u 87. minutu, udarac glavom Stamenkovića pod prečku refleksno je odbranio mladi Petrović. Igra gostiju iz prvog poluvremena se u nastavku izgubila na vetrovitom Banovom brdu, pa se pognute glave vraćaju u Čajetinu, dok Čukarički novom pobedom nastavlja juriš ka Evropi.

ČUKARIČKI - ZLATIBOR 2:0 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Srećković Marko. POM.SUDIJE: Dimitrijević Marko i Kurčubić Nenad. STRELCI: Šapić 53.min i Birmančević 55.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Mijailović (Čukarički), Stamenković (Zlatibor).
ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Jovanović (Rakonjac), Kamenović, Tanasijević, Mijailović (Kovač), Savić (Čolović), Ćirković (Stevanović), Pantić (Vidosavljević), Šapić, Birmančević.
ZLATIBOR: Čubraković, Jezdimirović, Stamenković, Petronijević (Petronijević), Eliomar, Miloradović (Milenković), Vukić, Momčilović, Janjić (Hairlahović), Krstić, Mijailović.