Dubočica 54
Žitorađa
Radnički rutinski sačuvao lidersku poziciju
25.02.2019 Administrator

Rukometaši Radničkog 1964 su u startnoj utakmici prolećnog dela sezone savladali ekipu „Topličanin“ iz Prokuplja rezultatom 26-19,poluvreme 12-11.

Da utakmica sa ekipom iz Prokuplja neće biti laka,znalo se i pre početka. Nakon sjajnog trijumfa u osmini finala Kupa Srbije, Kragujevčani su se prešaltali na primarni cilj-borbu za ulazak u viši rang. Rezultatska klackalica na semaforu je dugo trajala, smenjivale su se ekipe u vođstvu sve do pogotka i večeras odličnog Veselina Stevanovića u 20. minutu i 2 gola prednosti (10-8). Nedugo zatim Radnički ima i 3 razlike ( 12-9, 25.min), no žilavi gosti smanjuju i na poluvreme se odlazi rezultatom 12-11.

Početak drugog dela igre je protekao u sličnom ritmu sve do 40. minuta ( 16-14). Stiče se utisak kao da se čekao trenutak da se „upali mašina“ i da Kragujevčani krenu da melju protivnika, a to se dogodilo upravo tada.Spustio je roletnu golman Nenad Lekić,koji je brojao do 15 odbranjenih šuteva, pojačana je agresivnost u odbrani i raznovrsna rešenja u napadu i prednost domaćih je počela da raste.

Uz par atraktivnih poteza Vukovića, Stanojeva i Tomića,burno propraćenih u publici, domaći igrači rutinski privode utakmicu kraju konačnim rezultatom 26-19.

U redovima Radničkog najefikasniji su  bili  Dobrosavljević sa 6 i Vuković i Tomić sa  po 5 pogodaka, dok su se kod Prokupčana golgeterski istakli Nikolić sa 5 i  Stefanović sa 4 postignuta gola.

RK Radnički 1964 –Topličanin: 26-19 (12-11)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 150
Sudije: Bojan Dauti,Uroš Minić
Sedmerci: Radnički 4 (3), Topličanin 2 (1)
Isključenja: Radnički 12 min, Topličanin  8 min
Igrač utakmice : Nenad Lekić

Radnički 1964 :  Blagojević, V.Stevanović 3, Ristić, Mutavdžić, Lekić ( 15 odbrana), Dobrosavljević 6, Petrović , Vuković 5, Knežević 1, M.Stevanović 2, Stanojev 1, Bogdanović 3, Đerić, Tomić 5, Janićijević, Mrvović.

Topličanin :   Milosavljević, Dinić, Nikolić 1, Kostić, Nikolić 5, Stankulić 2, Kocić, Jovanović 1, Mladenović 1, Jovanović 2, Dimitrijević ( 9 odbrana), Stefanović 4, Janićijević 3.

Narednog vikenda  Radnički putuje u Žitorađu,gde će ih u okviru 13. kola ugostiti istoimena ekipa.